Przedsiębiorcy mogą składać wnioski do Lubuskich Bonów Rozwojowych na szkolenia i podnoszenie kwalifikacji pracowników. Liderem projektu jest Zachodnia Izba Przemysłowo – Handlowa w Gorzowie Wlkp., partnerem merytorycznym Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Zielonej Górze, a partnerem technicznym Centrum Technologii Internetowych CTI sp. z o.o. w Zielonej Górze.
Zachodnia Izba Przemysłowo – Handlowa informuje, że nabór do programu rusza 2 września o godzinie 12:00.
Marszałek województwa lubuskiego Marcin Jabłoński podkreślał, że to duży program i duże działanie finansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego. Wartość tego wsparcia to prawie 47 mln zł.
- Współpraca polega na tym, że postanowiliśmy połączyć siły z organizacjami otoczenia biznesu. Wiarygodnym partnerem dla nas jest Zachodnia Izba Przemysłowo – Handlowa w Gorzowie Wlkp., działająca tu w porozumieniu z Agencją Rozwoju Regionalnego S.A. w Zielonej Górze i Centrum Technologii Internetowych CTI sp. z o.o. w Zielonej Górze. Uważamy, że jest to dobra formuła, ponieważ ta oferta skierowana do lubuskich przedsiębiorców będzie prowadzona przez tych, którzy skupiają przedsiębiorców i znają ich potrzeby, będą w stanie stworzyć oferty szkoleniowe, edukacyjne, podnoszące ich kwalifikacje, bo temu poświęcony jest ten projekt. Chcielibyśmy, żeby lubuskie firmy były bardziej konkurencyjne i korzystały z jeszcze nowocześniejszych technologii, by wymyślały innowacyjne produkty i zdobywały przewagę konkurencyjną w wymiarze międzynarodowym. Do tego wszystkiego potrzebne jest permanentne podnoszenie kwalifikacji i zdobywanie nowych kompetencji i temu te bony będą poświęcone. Uruchomią strumień pieniędzy na lubuskim rynku gospodarczym. To duże środki, które z całą pewnością przyniosą korzystne rezultaty. Liczmy, że nasi przedsiębiorcy będą chętnie z tego korzystać – mówił marszałek Marcin Jabłoński.
Projekt skierowany jest do Przedsiębiorców i Pracodawców, posiadających jednostkę organizacyjną w województwie lubuskim na terenie subregionu gorzowskiego/ zielonogórskiego, oraz do ich pracowników. Projekt jest skierowany w szczególności do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Znacznie uszczelniliśmy i usprawniliśmy system, będzie możliwość aplikowania online. Niebawem uruchomimy dyżury konsultantów, którzy będą doradzać przedsiębiorcom ws. bonów – podkreśla prezes zarządu izby.
NA CO?
Przedsiębiorcy i Pracodawcy mogą uzyskać dofinansowanie na usługi rozwojowe:
- TYP A – szkolenia/ doradztwo z zakresu kompetencji miękkich,
- TYP B – szkolenia/ doradztwo z zakresu kompetencji twardych,
- TYP C – studia podyplomowe / egzamin/ usługi prowadzące do nabycia kwalifikacji zgodnych z Zintegrowanym Rejestrem Kwalifikacji
Dofinansowanie można uzyskać wyłącznie na usługi dostępne w Bazie Usług Rozwojowych: www.uslugirozwojowe.parp.gov.pl
MAKSYMALNA KWOTA DOFINANSOWANIA NA JEDNO PRZEDSIĘBIORSTWO:
MIKRO PRZEDSIĘBIORSTWO: 15 000 zł
MAŁE PRZEDSIĘBIORSTWO: 40 000 zł
ŚREDNIE PRZEDSIĘBIORSTWO: 75 000 zł
DUŻE PRZEDSIĘBIORSTWO: 100 000 zł
Limit dofinansowania dla 1 pracownika wynosi 7 500 zł
Limit ten dotyczy jednego uczestnika (PESEL) w projekcie w trakcie całego okresu jego trwania, niezależnie od firmy go delegującej usługi rozwojowe.
FunduszeEuropejskiedlaLubuskiego #UE #UEdlaLubuskiego #EUREGIOPoland #UEdlaPL
Rozmowa z prezesem Zachodniej Izby Przemysłowo – Handlowej w Gorzowie Wlkp. Jerzym Korolewiczem.