Nowa siedziba Onkolubuszanek – miejsce pełne wsparcia i nadziei

Stowarzyszenie Onkolubuszanki z Gorzowa Wlkp. doczekało się nowej siedziby na potrzeby zajęć i animacji środowiska związanego ze swoją działalnością. Pod swoje skrzydła przyjął je Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego – Biuro Zamiejscowe w Gorzowie Wlkp.

Z przedstawicielkami stowarzyszenia 24 marca spotkał się marszałek województwa lubuskiego Marcin Jabłoński oraz dyrektorka biura Natalia Burdz.

Stowarzyszenie liczy 18 kobiet, które walczyły lub nadal walczą z chorobą nowotworową. Jest organizacją aktywnie działającą na terenie województwa lubuskiego. Priorytetem Onkolubuszanek est udzielanie pomocy osobom dotkniętym chorobami onkologicznymi oraz immunologicznymi, zarówno kobietom, jak i mężczyznom, niezależnie od etapu choroby. Działania organizacji skupiają się na przeciwdziałaniu każdej formie wykluczenia. – Nasze członkostwo jest otwarte dla osób z doświadczeniem chorób onkologicznych, immunologicznych i innych niepełnosprawności, a także dla osób zdrowych, które pragną wspierać działania Stowarzyszenia – mówi prezeska stowarzyszenia Anna Dymitrak-Pryputniewicz.

Do tej pory stowarzyszenie działało w siedzibie izby rzemiosła w Gorzowie Wlkp., ale miejsca zaczynało powoli brakować.

Teraz Panie mają do dyspozycji pomieszczenia w Biurze Zamiejscowym Urzędu Marszałkowskiego z siedzibą w Gorzowie Wlkp., gdzie będą mogły rozwinąć działalność.

Nowa przestrzeń dla działań społecznych

– W ramach udostępnionej przestrzeni Onkolubuszanki będą mogły regularnie spotykać się w sali konferencyjnej oraz korzystać z mniejszych pomieszczeń, które umożliwią prowadzenie zajęć gimnastycznych dwa razy w tygodniu. Dodatkowo organizacja otrzymała biuro. To istotny krok w rozwoju grupy, która w ciągu zaledwie roku swojego istnienia udowodniła, jak ważną rolę pełni w społeczności – podkreśliła dyrektor Natalia Burdz.

Wsparcie Urzędu Marszałkowskiego

Podczas oficjalnego spotkania podkreślono znaczenie działań organizacji dla lokalnej społeczności. Marszałek województwa zaznaczył, że istotne jest wspieranie inicjatyw, które pomagają ludziom i czynią przestrzeń bardziej przyjazną dla osób potrzebujących pomocy.

– Jeśli możemy udostępniać nasze zasoby i wspierać takie inicjatywy, to jesteśmy na to otwarci. To także inspiracja do kolejnych projektów i działań w przyszłości – podkreślił marszałek.

Onkolubuszanki – misja i działalność

Prezeska organizacji, Anna Dymitrak-Pryputniewicz, nie kryła radości i wdzięczności za otrzymane wsparcie. Jak zaznaczyła, możliwość organizowania spotkań i ćwiczeń w tak dogodnym miejscu to ogromne wyróżnienie dla grupy. Działalność Onkolubuszanek koncentruje się nie tylko na wzajemnym wsparciu, ale także na edukacji i profilaktyce zdrowotnej.

– Naszym celem jest nie tylko wspieranie osób, które, tak jak my, przeszły przez trudne doświadczenia zdrowotne, ale również uświadamianie innym, jak ważna jest profilaktyka. Chcemy ostrzegać i edukować, by jak najwięcej osób unikało naszej drogi – podkreśliła prezeska.

Dzięki nowej siedzibie Onkolubuszanki zyskają jeszcze większe możliwości działania, co pozwoli im skuteczniej docierać do potrzebujących wsparcia oraz szerzyć świadomość na temat profilaktyki nowotworowej. Ich praca to nie tylko pomoc, ale także budowanie silnej, wspierającej się społeczności, dla której zdrowie i solidarność są najważniejsze.

Panie wyróżniły marszałka województwa lubuskiego statuetką przyjaciela stowarzyszenia.

Udostępnij:

Więcej artykułów

Lubuskie smaki Wielkanocy

Czas Wielkanocy zbliża się wielkimi krokami. To nie tylko moment odrodzenia i nadziei. To święto obchodzone na pamiątkę Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, będące symbolem zwycięstwa życia

Święta bez presji? Można.

Wielkanoc to czasem wielki stres. Nierzadko zamiast cieszyć się czasem spędzonym z bliskimi fiksujemy się na myciu okien, utrzymaniu dobrej atmosfery, czy wyrzeźbieniu idealnego maślanego

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Przejdź do treści