„Nikt nie chce oglądać szczęśliwego niewidomego” (WIDEO)

Fot. Dariusz Nowak
Sam o sobie mówi, że nie jest internetowym celebrytą a edukatorem. Odlotowy Niewidomy był kolejnym gościem cyklu spotkań „Influencer w realu”. Na Uniwersytecie Zielonogórskim mówił np. o tym, jak od kuchni tworzy się materiały na social media. Przede wszystkim skupił się jednak na stereotypach związanych z osobami niepełnosprawnymi oraz tym, że osoby niewidome mogą prowadzić aktywne życie.

Internet, a przede wszystkim media społecznościowe pełne są samozwańczych celebrytów oraz wszelkiej maści ekspertów. – Ludzie lubią żywić się w dzisiejszych czasach emocjami, żyć życiem innych ludzi, dlatego takie contenty jak „Uniwersum Magicali” mają milionowe zasięgi. Ja w życiu takich nie będę osiągnę, bo tam jest dużo emocji oraz patologii – wyjaśniał podczas spotkania na UZ Odlotowy Niewidomy.

Przekonywał jednocześnie, że nie warto chodzić na social mediowe skróty, na siłę pozyskując fanów, a zamiast tego stawiać na wartościowe treści. – Kto chce oglądać szczęśliwego niewidomego? Jakbym na tych filmach płakał, przewracał się, miałbym olbrzymią oglądalność, ale nie o to chodzi. Chodzi o pokazanie naszych możliwości i odczarowanie mitu osoby niesamodzielnej z niepełnosprawnością – zachęcał do swojej wizji social mediów Sebastian Grzywacz.

Na spotkanie, które odbyło się w bibliotece UZ przybyło sporo zainteresowanych studentów. – Postanowiłem przyjść, ponieważ kojarzę sylwetkę dzisiejszego gościa. Kiedyś obejrzałem jego rozmowę w podcaście 7 metrów pod ziemią i bardzo mnie zainspirował. Pomyślałem, że jak jest teraz w Zielonej Górze, to chętnie posłucham, co ma do powiedzenia – tłumaczy swój udział Mikołaj.

Spotkanie odbyło się w Bibliotece Uniwersytetu Zielonogórskiego Fot. Dariusz Nowak

To już kolejny raz, gdy żacy mogli zobaczyć, jak od kuchni wygląda praca influcencera. Było to 4. spotkanie w ramach cyklu organizowanego przez studentów dziennikarstwa UZ. – Tymi spotkaniami chcemy pokazać, jak wygląda praca w internecie oraz z czym to się wiąże. Studiujemy dziennikarstwo, a więc jest to coś bardzo istotnego w tym zawodzie – wyjaśnia Martyna Żmijowska, współorganizatorka wydarzenia.

Podczas poprzednich spotkań studenci mogli porozmawiać z np. Aretą Szpurą, wsółzałożycielką marki Local Heores i ambasadorką ruchu ZERO WASTE oraz Renatą Dolińską, DJ-ką znaną z social-eventów typu Wirtualna Domówka oraz Pogaduchy Plotuchy. – Chcemy pokazać, kim jest osoba z ekranu komputera lub smartfona. Kiedy oglądamy kogoś w social mediach, poznajemy wykreowaną postać, a tutaj mamy okazję poznać tych ludzi bliżej. Porozmawiać z nimi na żywo – zapewnia studentka Justyna Kiwka, kolejna ze współorganizatorek cyklu „Influencer w realu”.

Zapraszamy do zobaczenia jak spotkanie wyglądało okiem kamery.

Udostępnij:

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Przejdź do treści