Sparta lepsza od Odry w “meczu na szczycie” (ZDJĘCIA)

Czterech mężczyzn na boisku
Akcja Odry Klenica. W tej sytuacji piłka trafi w słupek
Piłkarze Sparty Łężyca pokonali 2:1 Odrę Klenica w meczu klasy A. Do przerwy prowadzili po bramkach Pawła Szpyndy i Piotra Linkiewicza. W drugiej połowie wynik ustalił Mateusz Stelmaszyński.

To było spotkanie II kolejki rozgrywek grupy 2 zielonogórskiej klasy A. W sobotę (26 sierpnia) w Łężycy zmierzyły się zespoły, które na inaugurację sezonu odniosły zwycięstwa. Sparta na wyjeździe rozprawiła się 4:0 z Avią Siedlnica, Odra zaś u siebie pokonała 4:1 Piasta Parkovię Trzebiechów.

W sobotę górą byli gospodarze. Prowadzenie objęli już w 2 minucie, kiedy to akcję pod bramką gości zamknął Paweł Szpynda. Wraz z upływem czasu coraz śmielej poczynali sobie jednak przyjezdni. Kilka razy wyszli z groźnymi kontratakami, z których jeden zakończył się uderzeniem w słupek. Tymczasem to miejscowi podwyższyli na 2:0, a gola do szatni strzelił Piotr Linkiewicz.

Taki rezultat utrzymał się aż do 83 minuty. Wtedy właśnie Mateusz Stelmaszyński pokonał Kevina Więckowskiego, ustalając wynik na 2:1. A to oznacza, że drużyna z Łężycy wciąż ma komplet punktów.

“Warto docenić, że rywal zagrał dobre spotkanie, a Sparta niestety w tym meczu z różnych względów wystąpiła w mocno okrojonym składzie. Cieszą 3 punkty i to jest najważniejsze” – skomentował trener Szymon Czarny na klubowym profilu na Facebooku. Była to odpowiedź na słowa: “Coś cienkie te zwycięstwo”.

“Niestety przegrywamy mecz na szczycie. Działamy dalej, pracujemy, trenujemy, forma leci do góry, a przed nami nowe wyzwania” – czytamy z kolei na profilu Odry.