Połączenia lotnicze wakacyjnym hitem!

Port Lotniczy Zielona Góra - hala odlotów
Z lubuskiego portu lotniczego w Babimoście latają od niedawna czartery do Egiptu. Fot. Łukasz Wawer/LCI
Samorząd województwa zadbał w 2021 r. o dodatkowe wakacyjne loty z portu w Babimoście. Znamy wyniki tych starań. Chorwacka Rijeka i turecka Antalya – te kierunki okazały się turystycznym hitem.

Poznań, Wrocław, Berlin – województwo lubuskie otoczone jest dużymi lotniskami, ale pomimo tego port lotniczy w Babimoście był chętnie wybierany przez turystów. Prawdziwym hitem 2021 r. okazały się połączenia lotnicze do Chorwacji i Turcji. Połączenia, dzięki staraniom samorządu województwa udało się uruchomić w czerwcu. Można było z nich skorzystać przez kilka miesięcy. – Pokazaliśmy, że port lotniczy w Babimoście jest doskonałą alternatywą i uzupełnieniem oferty dla turystów z zachodniej Polski, jak również z regionu przygranicznego Niemiec. Chcemy, żeby Lubuskie było dobrze skomunikowane – mówi członek zarządu województwa lubuskiego Marcin Jabłoński.

Loty w liczbach

Połączenie do Chorwacji obsługiwał LOT. Polska firma przewiozła w sumie prawie 1200 osób. Najwięcej turystów skorzystało z oferty w lipcu i sierpniu. Nieco inaczej wyglądała sytuacja w przypadku tureckich podróży. Nad wycieczkami czuwało biuro Coral Travel Poland.

Od czerwca do drugiej połowy września, samolotami przygotowanymi przez biuro, poleciało ponad 2000 turystów. Nie powinno to jednak dziwić, bo według statystyk Riwierę Turecką rokrocznie odwiedza blisko 400 tys. Polaków, z czego prawie 40% to klienci podróżujący z Coral Travel.

Przypominamy, że obecnie z Babimostu wciąż można polecieć z LOT-em do Warszawy. Szczegółowe informacje o ofercie znajdziecie [TUTAJ].

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

KS Dozamet uzbroił się na wiosnę (FOTO)

Lider zielonogórskiej okręgówki, nowosolski KS Dozamet, postanowił wejść w piłkarską wiosnę mocnym uderzeniem. Nie było to jednak wydarzenie boiskowe – na konferencji prasowej zaprezentowano bowiem

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content