Tu mieściłby się Medyk! Sprawdzamy warunki w budynku w Sulechowie [WIDEO]

Tutaj miałby znaleźć nową siedzibę Medyk
Tutaj miałby znaleźć nową siedzibę Medyk
W poniedziałek sprawą przeniesienia „Medyka” do Sulechowa zajmą się radni województwa. Podczas sesji sejmiku ustosunkują się do pomysłu, aby siedziba szkoły mieściła się w obecnych budynkach Uniwersytetu Zielonogórskiego. Z kamerą udaliśmy się na miejsce, aby sprawdzić, jakie warunki czekają tam na uczniów.

Przenosiny „Medyka” to historia z kilkuletnim stażem, ale na pierwszy plan wypłynęła w ostatnich tygodniach, kiedy to padły konkretne pomysły w sprawie nowej siedziby szkoły. Obecny budynek przy ul. Wazów miałaby przejąć administracja szpitala w Zielonej Górze, która aktualnie funkcjonuje w fatalnych warunkach. Jak argumentują władze lecznicy i województwa to kluczowa sprawa, bo szpital zyskałby przestrzeń do prowadzenia działalności stricte medycznej.

A tak prezentuje się wnętrze

„Medyk” miałby funkcjonować za to na terenie kampusu Uniwersytetu Zielonogórskiego w Sulechowie, a dokładnie w budynku aktualnego Instytutu Energetyki. Rozwiązanie ma swoich przeciwników. Podnoszą oni różne argumenty m.in. odległości od Zielonej Góry. Zwolennicy przeprowadzki przekonują za to, że pedagodzy i słuchacze zyskają świetne warunki do nauki, a wiele zależy od sposobu organizacji zajęć. Sprawdzamy zatem, na co może liczyć Medyk, gdyby do przenosin faktycznie doszło. To 1,6 tys. metrów kwadratowych i kilkanaście sal przeznaczonych do zajęć.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content