Sławomir Kowal: – Trzeba partnerstwa w służbie zdrowia (WIDEO)

Za nami Okrągły Stół w sprawie rozwoju lecznictwa klinicznego w województwie lubuskim. Oddziały szpitali w regionie mają ogromny potencjał. Potrzeby także są ogromne. Lubuska strategia ochrony zdrowia pokazuje problemy, z jakimi przyjdzie nam się mierzyć. To starzenie się społeczeństwa, dziura pokoleniowa w służbie zdrowia, czy problem z finansowanie z pieniędzy unijnych i ze składek

– W obliczu szalejącej inflacji i problemów z unijnymi środkami w partnerstwie siła. Samorząd i miasta w których działają szpitale muszą sobie pomagać we wspólnych zakupach, w realizacji inwestycji. Widzimy, jaki jest problem w porozumieniu między samorządem województwa a miastem Zielona Góra w kwestii Szpitala Uniwersyteckiego i rozwoju m.in, onkologii, stąd pomysł na okrągły stół i rozmowy – mówi jego pomysłodawca, radny województwa lubuskiego Sławomir Kowal z klubu Bezpartyjni Samorządowcy.

O efektach okrągłego stołu i o tym, dlaczego warto rozmawiać i dyskutować w trudnych dla samorządów czasach w rozmowie dnia. Zapraszamy.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content