Jerzy Korolewicz: – Wyróżniamy te firmy, które mimo kryzysu są liderami różnych branż (WIDEO)

Wręczenie statuetek podczas gali Lubuskiego Lidera Biznesu
Gość Lubuskiego Centrum Informacyjnego Jerzy Korolewicz podsumował kolejną edycję plebiscytu Lubuski Lider Biznesu. Prezes Zachodniej Izby Przemysłowo – Handlowej podkreślił, że pojawia się coraz więcej firm z branży nowych technologii i odnawialnych źródeł energii. – Dziś nie trzeba być ogromnym przedsiębiorstwem, żeby odnosić sukcesy. Często wystarczy kilka osób i dobry pomysł na biznes – mówi Jerzy Korolewicz.

Przypomnijmy. W tym tygodniu odbyła się gala kolejnej edycji Lubuskiego Lidera Biznesu. Organizatorem wydarzenia jest Zachodnia Izba Przemysłowo – Handlowa w Gorzowie Wlkp.

W tym roku wpłynęło 10 kandydatur. Ostatecznie kapituła konkursu postanowiła przyznać nagrody 6 firmom, w tym aż 4 Zielonej Góry: PERCEPTUS Sp. z o.o.; DTP Sp. z o.o.; Park Naukowo – Technologiczny Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz LUG LIGHT FACTORY Sp. z o.o. Ponadto statuetki otrzymały również: ARCTIC PAPER Kostrzyn S.A. z Kostrzyna nad Odrą oraz SECO/WARWICK S.A. ze Świebodzina. W kategorii „Społeczna Odpowiedzialność Biznesu statuetki otrzymały 4 przedsiębiorstwa: CENTRUM SPORTOWE BODYFITNESS Halina Kunicka i INNEKO S p. z o.o. z Gorzowa Wlkp. oraz KOSTRZYŃSKO – SŁUBICKA SPECJALNA STREFA EKONOMICZNA S.A. i TELEMOND Sp. z o.o. z Kostrzyna nad Odrą. Nagrody w tej kategorii wręczyli przedstawiciele Banku Gospodarstwa Krajowego: Mateusz Tur oraz Edyta Płanka. Nagrodę w kategorii „Debiut Roku” otrzymała gorzowska spółka GSP CLINIC PROKOPOWICZ SP. J.

Podczas gali wręczono również nagrody specjalne GBSBanku – „Firma na medal”. Otrzymały je: Codex Sp. z o.o.; PPUH Wimar Wiesław Polechoński oraz Gospodarstwo Ogrodnicze Mularski Maciej.

Zapytaliśmy prezesa izby o ideę plebiscytu. – Chodzi o prestiż w branży, wymianę doświadczeń i kontakty biznesowe. Pandemia, wzrost kosztów utrzymania firm, inflacja, to problemy, z jakimi obecnie mierzą się lubuscy przedsiębiorcy. My pokazujemy i wyróżniamy tych, którzy mimo kryzysu odnajdują się na rynku i uzyskują świetne wyniki sprzedażowe, eksportują towary, wykonują usługi na polski i światowy rynek. Mimo przeciwności. Muszą być elastyczny i dostosowywać się do zmieniających się warunków na świecie. Wbrew pozorom np. pandemia pokazała przedsiębiorstwom nowe modele funkcjonowania, a niektóre firmy skorzystały wręcz na potrzebie nowych usług. Środki ochrony osobistej, oprogramowania do pracy zdalnej i nauki zdalnej – mówi nasz gość.

W programie poruszony został także wątek przedsiębiorców, którzy ucierpieli w wyniku zanieczyszczeń na Odrze. – Grupa przedsiębiorców, która ucierpiała na skutek katastrofy ekologicznej jest stosunkowo liczna” – mówi prezes Zachodniej Izby Przemysłowo-Handlowej Jerzy Korolewicz. Podkreśla, że mając w pamięci doświadczenia tarcz covidowych, ważne jest przyjęcie “realnych kryteriów spadku dochodów i produkcji” w kwalifikowaniu firm do pomocy. -Myślę, że propozycja, żeby to było miesiąc do miesiąca (spadek o) 50 proc. jest propozycją – zbyt prostą. Znacznie lepszym byłoby porównanie dłuższych odcinków czasu, np. do dwóch miesięcy. Być może nie musiałoby to być 50 proc., ale 30-40 proc.” – podkreślił.

Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania rozmowy:

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Lubuskie dożynki w gminie Dąbie!

Prawdopodobnie 31 sierpnia odbędzie się wojewódzkie święto plonów. To już 25 odsłona, która po raz pierwszy zagości w powiecie krośnieńskim, w gminie Dąbie. Do malutkiego

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content