Koszykarki z Gorzowa rządziły w Bańskiej Bystrzycy

Dziewczyna z piłką do koszykówki
Wiktoria Keller z Invest In The West Gorzów na swoim koncie zapisała 2 punkty, 9 zbiórek i 4 asysty Fot. Piotr Kaczmarek
Invest In The West Enea Gorzów nie wie, co to porażka. W czwartek zespół trenera Dariusza Maciejewskiego odniósł okazałe zwycięstwo w EuroCup Women. Dziewczyny na wyjeździe pokonały drużynę z Bańskiej Bystrzycy 34 punktami!

Slavia Bańska Bystrzyca – Invest In The West Enea Gorzów 52:86 (6:25, 12:22, 12:27, 22:12)

Slavia: Allen 15 (1×3, 10 zbiórek, 5 asyst), Mandic 11 (8 zbiórek, 5 strat), Deura 4, Janstova 4 (5 zbiórek), da Cruz 0 oraz Holikova 6, Van Dalen 5 (1×3), Gigerova 4, Podhradska 3 (1×3), Kaliuzhna 0, Nagyova 0.

Invest In The West Enea: Smith 24 (1×3, 9/11 za dwa, 6 zbiórek), Wadoux 17 (5×3), Senyurek 13 (1×3, 5 zbiórek), Allen 11 (4/4 za dwa, 10 asyst), Keller 2 (9 zbiórek) oraz Horvat 14 (6 zbiórek), Bazan 5 (1×3), Matkowska 0, Śmiałek 0.

Na dzień dobry 10:0, na półmetku 47:18

O jakiej rywalizacji tu mówić, skoro gorzowianki rozpoczęły od prowadzenia 10:0, a pierwszą kwartę wygrały 25:6? Po 10 minutach Alanna Smith miała na koncie 13 punktów (6/7 za dwa), czyli ponad dwa razy więcej niż cały zespół rywalek…

W drugiej ćwiartce przewaga przyjezdnych rosła może nie w równie zawrotnym tempie, ale też dość szybko. Działo się tak dzięki Smith – 18 punktów (7/8 za dwa), 6 zbiórek, a także Tilbe Senyurek – 11 punktów (3/4 z gry, 4/4 za jeden), 4 zbiórki czy Lindsay Allen – 7 punktów, 8 zbiórek.

W statystykach na półmetku po stronie naszych dziewczyn podziw budziły: 12/16 (75 proc.) rzutów za dwa, 20 zbiórek i 15 asyst. Rywalki miały – odpowiednio – 9/35 (25,7 proc.), 18 i 5. A do tego 0/11 rzutów za trzy. Ponadto ani razu nie stanęły na linii rzutów wolnych.

24 punkty Smith i double-double Allen

Po trzeciej kwarcie koszykarki trenera Dariusza Maciejewskiego prowadziły już 74:30. Absolutna deklasacja. I to w europejskim pucharze! W tej ćwiartce mały trening rzutowy zza łuku zrobiła sobie Zoe Wadoux. Z pięciu prób za trzy punkty trafiła trzy. To bardzo dobry wynik.

Na koniec gorzowianki pozwoliły Slavii nieco się wyszaleć. Oczywiście, wszystko pod pełną kontrolą, bo trzecie zwycięstwo w trzecim meczu pucharowym ani przez moment nie było zagrożone. Najskuteczniejsza na parkiecie była Smith – 24 punkty, a Allen skompletowała double-double – 11 punktów, 10 asyst.