Wielkanocny parkrun w Zielonej Górze w międzynarodowym towarzystwie (ZDJĘCIA)

Grupa osób biegnących leśną drogą
W wielkanocnym parkrunie w Zielonej Górze wystartowało ponad 30 osób
Sobotni parkrun w Zielonej Górze miał świąteczny charakter. Agnieszka Smyczyńska i Dacjan Rzeźnik zadbali o wielkanocną oprawę. Na trasie zadebiutowali goście z Poznania, ale także z Londynu i Oksfordu.

Ponad 30 miłośników biegania wzięło udział w sobotnim (8 kwietnia) parkrunie w Zielonej Górze. Na uczestników czekały wielkanocne słodkości i ciepła herbata, o które zadbali organizatorzy, czyli Agnieszka Smyczyńska i Dacjan Rzeźnik.

5-kilometrową trasę najszybciej pokonał Przemysław Wurst z Zielonej Góry – 18.13. Drugi finiszował wspomniany pan Dacjan – 18.36. Obaj ustanowili rekordy życiowe. Spośród pań najlepiej poradziła sobie Jo Howarth z Londynu – 26.37. Druga na mecie zameldowała się Agata Patel z Oksfordu – 27.45.

Filip Bajan: Mam nadzieję na dobry rezultat w półmaratonie

– Staram się być tutaj regularnie, ale nie zawsze mi się to udaje, bo też pracuję w weekendy, więc wtedy, kiedy mi czas pozwala, to przychodzę – mówi Filip Bajan z Zielonej Góry, który był trzeci z czasem 19.10. – Dzisiaj treningowy parkrun. Tak naprawdę ścigaliśmy się chyba tylko sami ze sobą. Koledzy, którzy przede mną biegli, też normalnie biegają dużo szybciej.

Filip Bajan potraktował parkrun treningowo

Pan Filip w najbliższych planach ma start w zielonogórskim półmaratonie (15 kwietnia). – Mam nadzieję na dobry rezultat, mimo że trasa chyba nie będzie zbyt łatwa, bo jest dużo górek, dużo podbiegów – ocenia. – Ale zobaczymy. Liczę na dobry rezultat.

Agata Patel: Bardzo mi się podobało. Cieszę się, że przyszłam

– Przyjechałam do rodziców na święta, do Przybymierza – wyjaśnia pani Agata, która mieszka w Oksfordzie. – Od jakiegoś czasu biegam trzy razy w tygodniu. Dzisiaj bardzo mi się podobało. Bardzo fajny teren, bardzo fajna trasa leśnymi dróżkami.

Agata Patel starała się trzymać dobre tempo, ale na mecie nie czuła zmęczenia

– I bardzo fajnie, że jest mała grupa ludzi – dodaje pani Agata. – Jak biorę udział w parkrunie w Oksfordzie, to tam zazwyczaj biegnie około 150 osób. Dzisiaj starałam się trzymać dobre tempo, ale aż tak bardzo nie czuję zmęczenia. Pięć kilometrów jest OK. Bardzo się cieszę, że przyszłam, że dzisiaj był świąteczny parkrun.

Parkrun w każdą sobotę o 9.00. Chcesz dołączyć?

Parkrun w Zielonej Górze jest w każdą sobotę o godz. 9.00. Uczestnicy spotykają się za halą tenisowo-lekkoatletyczną przy ul. Sulechowskiej. Start jest bezpłatny. Organizatorzy zapraszają nie tylko biegaczy. 5-kilometrową trasę można pokonać truchtem, marszobiegiem, marszem z kijkami… Żeby dołączyć, wystarczy zarejestrować się TUTAJ.

Fotogaleria z wielkanocnego parkrunu w Zielonej Górze

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content