Pierwsza porażka Stali Jasień. Ilanka Rzepin z 0:2 na 3:2 (PODSUMOWANIE)

Dwaj mężczyźni na boisku
Kacper Dąbrowski (z lewej) z Ilanki Rzepin walczy o piłkę z Nikodemem Rafalikiem Fot. MKS Ilanka Rzepin/Facebook
W piłkarskiej IV lidze mamy już tylko jeden niepokonany zespół, czyli Lubuszanin Drezdenko. Miano to straciła natomiast Stal Jasień, która przegrała właśnie z liderującym Lubuszaninem. W drugim meczu na szczycie Syrena Zbąszynek poległa z Polonią Słubice.

Tylko dwa zwycięstwa gospodarzy, aż pięć wygranych gości, dwa remisy i średnio 3,2 bramki na mecz – to statystyczne podsumowanie IX kolejki (23-24 września) piłkarskiej IV ligi. Dublet ustrzelili: Rafał Gronostaj z Polonii Słubice i Patryk Zawojek ze Sprotavii Szprotawa. Gronostaj na koncie ma już 12 trafień, Zawojek – 10. W klasyfikacji snajperów prowadzi jednak Łukasz Zagdański z Lubuszanina Drezdenko – 13 goli.

W środę (27 września) o godz. 16.30 zaległe spotkanie Dąb Sława – Przybyszów – Polonia Słubice.

🔥 Stal Jasień – Lubuszanin Drezdenko 0:1 (0:1)

⚽️ Łukasz Zagdański (23)

To był pojedynek jedynych niepokonanych zespołów w IV lidze, więc miano to zachował już tylko Lubuszanin. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył niezawodny napastnik i zarazem dyrektor sportowy klubu, czyli człowiek orkiestra. “Lubu on fire!” – słychać było w szatni gości.

🔥 Ilanka Rzepin – Pogoń Świebodzin 3:2 (0:2)

⚽️ Mateusz Stefanowicz (48), Luka Noniashvili (55), Kacper Dąbrowski (68) – Nikodem Rafalik (25), Julian Kamiński (35)

Ilanka musiała uwijać się jak w ukropie, żeby zachować status drużyny niepokonanej u siebie, bo do przerwy przegrywała 0:2. Podobno po meczu w okolicach stadionu słychać było niezły huk – to kamień spadł z serca miejscowych piłkarzy i kibiców 😉 Tymczasem dla Pogoni, która na koncie nie ma ani jednego remisu, było to dziewiąte w tym sezonie spotkanie na wyjeździe.

🔥 Syrena Zbąszynek – Polonia Słubice 0:4 (0:1)

⚽️ Rafał Gronostaj 2 (45, 51), Maciej Ossowski (61), Daniel Stadie (71)

Piłkarze Polonii w nogach mieli 120-minutowy pojedynek pucharowy, ale nie zrobiło to na nich żadnego wrażenia. Chociaż niekoniecznie, bo z pewnością byli… podbudowani wyeliminowaniem Lubuszanina. Jako jedyni w lidze mają komplet punktów na wyjeździe. Natomiast Syrena od trzech kolejek nie odniosła zwycięstwa.

🔥 Spójnia Ośno Lubuskie – Czarni Żagań 1:3 (0:2)

⚽️ Marek Buszczak (77) – Jakub Skiba (20), Rafał Cyrana (42), samobójcza (67)

Czarni odnieśli piąte zwycięstwo w sezonie i awansowali na piąte miejsce w tabeli. Prowadzili od 20 do ostatniej minuty. Z kolei Spójnia straciła najwięcej bramek w lidze – 32, co daje średnią ponad 3,5 na mecz.

🔥 Dąb Sława – Przybyszów – Meprozet Stare Kurowo 3:2 (1:1)

⚽️ Mateusz Dobrakowski (34), Przemysław Jastrzębski (71), Alan Wojtaszek (79) – Oleksandr Moskalyk (32), Rikimaru Hirano (67)

“Wymęczone cieszą najbardziej” – to wpis z profilu Dębu na Facebooku. Gospodarze dwukrotnie musieli gonić wynik i dwukrotnie im się to udało. Mało tego, koniec końców postawili kropkę nad “i”, zgarniając całą pulę.

🔥 Stal Sulęcin – Sprotavia Szprotawa 2:3 (1:1)

⚽️ Rafał Kotwica (4), Mateusz Siudak (76) – Patryk Zawojek 2 (88, 90+1), Adrian Weryszko (24)

Mecz beniaminków. Niepokonana od trzech kolejek Sprotavia wygrała pierwsze spotkanie na wyjeździe, choć to Stal dwukrotnie wychodziła na prowadzenie. Rafał Kotwica zdobył dziewiątą bramkę w sezonie.

🔥 Korona Kożuchów – Warta Gorzów 1:2 (0:1)

⚽️ Lokwa Ewembe (90+7) – Shuto Nakano (22), Adrian Bielawski (75)

Po wygranej na inaugurację sezonu Korona doznała ośmiu porażek z rzędu. Tymczasem Warta ma “serię” dwóch zwycięstw i odważnie wprowadza do zespołu młodzież. Tym razem na boisku pojawiło się pięciu zawodników z rocznika 2007 i trzech z 2006.

🔥 Promień Żary – Lechia II Zielona Góra 0:0

Promień zapunktował w trzecim kolejnym pojedynku, mimo że od 54 minuty grał w osłabieniu, bo Karol Łyczko zobaczył drugą żółta kartkę. Rezerwy Lechii nie potrafiły tego wykorzystać, choć były wzmocnione III-ligowcami, jak np. świetny snajper Przemysław Mycan.

🔥 Odra Nietków – Pogoń Skwierzyna 1:1 (0:0)

⚽️ Patryk Trzmiel (89) – Miłosz Rutkowski (72)

“Chciałbym przeprosić naszych Kibiców za niewykorzystywane sytuacje” – to słowa Patryka Trzmiela. Przy stanie 0:0 Odra zmarnowała rzut karny… A w ostatnich czterech rundach nie odniosła zwycięstwa, zdobywając tylko dwa punkty.

Aktualna tabela IV ligi (źródło: Lubuski Związek Piłki Nożnej)