Góra – dół, góra – dół. Rollercoaster w Zielonej Górze, 145 śmiałków na trasie (DUUUŻO ZDJĘĆ)

Grupa biegnących osób, na pierwszym planie dwie kobiety
Ewelina Michnowicz (nr 119) była druga na 10 km, a Justyna Bukiel (nr 11) wygrała na 21 km
145 zawodników wystartowało w sobotę w VII Biegu Przełajowym – Rollercoaster w Zielonej Górze. Na mecie pierwsi zameldowali się: Agnieszka Gadomska i Dawid Kotlarek (10 km), Justyna Bukiel i Abdellatif Boulkhalf (21 km), Karolina Hampel i Dawid Pigłowski (44 km).

W sobotnim (30 września) biegu do wyboru były trzy dystanse. Największym zainteresowaniem cieszył się półmaratoński. Najszybciej jednak, co oczywiste, na mecie zameldowali się zawodnicy, którzy do pokonania mieli 10 km. Wygrał, podobnie jak przed rokiem, Dawid Kotlarek, który występował także w roli przewodnika. Biegnąc na czele stawki, informował koleżanki i kolegów, którędy wiedzie trasa. Świetnie spisała się Agnieszka Gadomska, świeżo upieczona brązowa medalistka mistrzostw świata amatorów w triathlonie. Zwyciężyła w rywalizacji pań i pozwoliła się wyprzedzić ledwie trzem panom.

Na 21 km jako pierwszy finiszował debiutujący na tej trasie Marokańczyk Abdellatif Boulkhalf, a spośród kobiet – Justyna Bukiel, również czwarta open. Z kolei 44 km najszybciej pokonał ultramaratończyk Dawid Pigłowski, który wiosną w Zielonej Górze był drugi na dystansie 103 km. Za Dawidem przybiegła natomiast rewelacyjnie spisująca się w tym sezonie Karolina Hampel.

Abdellatif Boulkhalf: I to jest właśnie rollercoaster. Nie znudzisz się w ogóle!

– Biegło się bardzo fajnie, bardzo dobrze – przyznał uśmiechnięty Abdellatif Boulkhalf. – Biegałem tutaj pierwszy raz. Jestem tutaj dlatego, żeby zobaczyć, jak wygląda ten Rollercoaster. I to jest właśnie… rollercoaster. Góra – dół, góra – dół, nie znudzisz się w ogóle!

– Lubię zielone miejsca, ale jeszcze bardziej lubię górki, czyli dzisiaj byłem zadowolony – dodał 33-letni Marokańczyk. – Ja biegam maratony, ale ostatnio nogi trochę mnie bolą, dlatego wystarczyło mi 21 kilometrów.

Abdellatif zwyciężył ze sporą przewagą. Gdzie zostali rywale? – Nie wiem, nie widziałem ich – odparł z rozbrajającą szczerością. – Pierwszą rundę biegłem z kolegą, który wygrał na 10 kilometrów, a później sam leciałem.