Ranking liceów i techników. Zielonogórska „Budowlanka” w TOP 10!

Fot. pixabay
Miesięcznik “Perspektywy” opublikował najnowszy ranking liceów i techników w Polsce. Najlepszym lubuskim liceum okazało się zielonogórskie I Liceum Ogólnokształcące im. Edwarda Dembowskiego. Z kolei najwyżej sklasyfikowanym naszym technikum jest „Budowlanka” w Zielonej Górze. Znalazła się w prestiżowym TOP 10.

Autorzy zestawienia kierowali się sukcesami szkoły w olimpiadach, wynikami matury z przedmiotów obowiązkowych, wynikami matury z przedmiotów dodatkowych, a w przypadku techników dodatkowo z egzaminów zawodowych. Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł zewnętrznych, a nie informacje szkół. Najlepszym liceum okazało się w tym roku ponownie XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie, zaś najlepszym technikum – Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie.

Wśród lubuskich liceów ogólnokształcących najwyżej sklasyfikowana została popularna zielonogórska „Jedynka”, która zajęła 69. pozycję. Dziewięć lokat niżej uplasowało się II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gorzowie Wlkp. Społeczne Liceum w Żarach zajęło 90. pozycję.

Bardziej imponująco nasze szkoły wypadły w klasyfikacji techników. Wysoką, ósmą pozycję utrzymało Technikum nr 1 w Zielonej Górze, czyli popularna „Budowlanka”. Na miejscu 28. Sklasyfikowano Technikum nr 3 w Zielonej Górze (ZSEiS), a na 67. Technikum nr 2 w Żarach.

„Wytrwała praca dyrekcji, nauczycieli i uczniów Budowlanki przynosi wspaniałe efekty! Są tu ambitni i kompetentni pedagodzy, którym chce się pracować i wspaniała młodzież – biorąca udział w licznych konkursach przedmiotowych i wielu olimpiadach, osiągająca bardzo wysokie wyniki w egzaminach zawodowych i maturalnych” – czytamy na stronie „Budowlanki”.

Pełen Ranking znajdziesz TUTAJ

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Sejm RP

Kiedy sejm wróci do tematu aborcji?

W piątek sejm odrzucił projekt ustawy depenalizującej aborcję. Za jego przyjęciem głosowało 215 posłów, 218 było przeciwko. Jako że zabrakło tylko czterech głosów do przegłosowania projektu,

III zlot fanów Ani z Zielonego Wzgórza

Ania… w Zielonej Górze!

Kto z nas nie kojarzy rudowłosej, rozmarzonej dziewczyny z Wysypy Księcia Edwarda? Chociaż ma już ponad sto lat, nie zestarzała się nic a nic, a

Opera Winna w Zielonej Górze? (WIDEO)

O powyborczym krajobrazie w Zielonej Górze – czy zmiany idą w dobrym kierunku, również te personalne? Jakie konkrety znamy dziś w kwestii przyszłości amfiteatru? Czy

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content