Jak przyciągnąć młodych? Patrząc w przyszłość (WIDEO, FOTO)

Zdjęcie: Łukasz Kulczyński, Urząd Miasta Gorzowa Wlkp.
W Arenie Gorzów po raz pierwszy odbyło się wydarzenie pod hasłem Gorzów Future Leaders Expo. Organizowane jest przez jedną z prywatnych firm, Miasto Gorzów, Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego i Gorzowski Ośrodek Technologiczny. Celem wydarzenia było zgromadzenie młodych talentów i zainspirowanie ich do działania w dalszym życiu zawodowym i naukowym.Grzmi długo i dość skomplikowanie. Chodzi jednak o całkiem przyziemne przyciągnięcie młodych do pozostania w regionie.

W zespole organizatorów „Gorzów Future Leaders Expo”, oprócz wymienionego Pawła Kuny, znaleźli się: Gracjan Antonowicz, Jakub Przybysz, Wiktoria Polowczyk, Marcin Murenia, Alessia Rokita, Adrian Wojtczak i Adam Korsak.

Kilkugodzinne spotkanie zdominowały panele dyskusyjne, mowy motywacyjne oraz dyskusja o możliwościach rozwoju dla współczesnej młodzieży, połączone ze strefą wystawową, gdzie prezentowali się gorzowscy przedsiębiorcy.

Wydarzenie zostało podzielone na trzy panele. Na scenie pojawili się młodzi ludzie z mowami motywacyjnymi, wśród nich Kira Sukhoboichenko – założycielka Międzynarodowego Ruchu Latających Plecaczków i Maja Bodek z Fundacji Impuls. Dziewczyny opowiedziały o możliwościach osiągania sukcesów, łączenia pasji z obowiązkami oraz pokonywaniu przeszkód.

W panelach dyskusyjnych wzięli udział z kolei nico starsi uczestnicy, z doświadczeniem w pracy z nowoczesnymi technologiami. Pierwszy panel dotyczył funkcjonalna w towarzystwie „wygenerowanej sztucznej inteligencji”. Udział w panelu wzięli: Aleksandra Wójtowicz z NASK, Łukasz Nowatkowski z Xopero, Łukasz Cierocki z ZUT oraz Adrian Orłów z Fundacji Generacja Innowacja.

Drugi panel dotyczył wizji świata po czwartej rewolucji przemysłowej. Udział w nim wzięli: Tomasz Konecki z Closer2, Marcin Murenia z BitFleet oraz Paweł Goluda z App.Consulting. Ostatnia dyskusja poruszała ważny społecznie temat samotności w XXI wieku. Tu głos zabrali Izabela Szymańska z Latex Coach, Karolina Horyszko z Zespołu Szkół Elektrycznych w Gorzowie, Danuta Bethke z PoMocy oraz Piotr Wiśniewski – pedagog i nauczyciel z I LO.

W strefie wystawienniczej w Arenie Gorzów od rana prezentowali się gorzowscy przedsiębiorcy, pokazując ofertę pracy, praktyk i stażów dla młodych. Wśród wystawców byli m.in. partnerzy wydarzenia, tj. przedstawiciele Biedronki, Banku GBS Gorzów, Kaskat Dairy, Kauflandu, Sunday Natural, Grupy Gezet, Idea HR, Inneko, Szkoły Nauki Jazdy „Mikrus”, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, MyScreen, ScJohnson i Xopero.

Finałem spotkania był koncert muzyka młodego pokolenia Huberta, który na specjalne życzenie młodzieży przygotowało Miejskie Centrum Kultury.

Przez kilka godzin Arenę Gorzów odwiedziło ponad 3 tysiące młodzieży. Zdjęcie: Urząd Miasta Gorzowa Wlkp.

Jacek Wójciki, prezydent Gorzowa Wlkp. – Forum to inicjatywa młodych. To oni podczas organizowanego przez miasto Forum Biznesu zauważyli, że brak tam jest ich głosu, głosu młodego pokolenia. Dziś pod przewodnictwem Pawła Kuny zorganizowali to wydarzenie. My pomogliśmy im technicznie, natomiast idea, wszyscy prelegenci, panele dyskusyjne pochodzi od młodzieży.

Marszałka województwa lubuskiego Marcina Jabłońskiego reprezentował podczas wydarzenia Mirosław Marcinkiewicz. – Dzisiejsze wydarzenie wiele mówi nam o przyszłości, o tym dokąd idziemy, jakie ścieżki mają młodzi ludzie szukać. Musimy im w tym pomóc. Próbujemy wspólnie znaleźć odpowiedź jak oni mają się odnaleźć w dzisiejszym świecie. Samorząd Województwa wspiera takie inicjatywy, bo młodzież to nasza przyszłość.

Zdjęcie: Urząd Miasta Gorzowa Wlkp.

Paweł Kuna organizator wydarzenia. – Wydarzenie stworzone przez młodych i dla młodych. Jest to połączenie konferencji wystawy expo, które mają zainspirować młodych. Chcemy pomóc wszystkim znaleźć własną drogę kariery zawodowej. Zaprosiliśmy też dorosłych specjalistów, którzy mają wiedze i doświadczenie, którymi mogą się podzielić. Mamy trzy panele dyskusyjne, o dezinformacji w sieci, o XXI wieku, jako erze samotności oraz wizji świata po czwartej rewolucji przemysłowej. Jest kilkunastu wystawców, którzy oferują możliwości rozwoju, nauki czy pracy.

Martyna Gładysz-Kukulska – Idea HR. – Odpowiedź czy warto wspierać młodych ludzi jest bardzo prosta. Oni to nasza przyszłość, i regionu, i całego kraju. Takie wydarzenia to świetna okazja, żeby pokazać im, co można w regionie robić, jak tu można się rozwijać, co oferują lokalni pracodawcy i jak my, jako rekrutujący możemy ich wesprzeć w poszukiwaniu ciekawej pracy.

Zdjęcia Natalia Dębicka

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content