Mała gmina – wielka mobilizacja (WIDEO)

8 czerwca w podgorzowskim Bogdańcu przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym odbył się piknik rodzinny. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że organizację wydarzenia na setki osób wzięli na siebie nauczyciele, rodzice i sponsorzy. Wszystko w ramach Dnia Dziecka, Matki i Taty. To pierwsza szkolna impreza z aż tak wielkim rozmachem. Było mnóstwo atrakcji, które zorganizowali nauczyciele i rodzice. Jak mówią “We wspólnocie siła!”

Tatuaże robiła Pani Basia z przedszkola, a Pani Mariola warkoczyki, nauczyciele pilnowali dmuchańców, organizowali zawody, kółko teatralne zaprezentowało spektakl, a wokalne występy solistów. Rodzice z obsługą szkoły od rana uwijali się w ustawianiu namiotów i stołów, przynosili, kroili i wystawiali poczęstunek. Słowem – pełna mobilizacja. Efekt? 5 -letnia Natalka mówi – Super, bardzo mi się podoba!

Piknik szkoła rozpoczęła spektaklem pt.”Brzydkie Kaczątko “, występami wokalno-muzycznymi i tanecznymi uczniów, warsztatami zumby oraz pokazem iluzjonisty. Dużym zainteresowaniem wśród młodszych uczestników cieszyły się warsztaty rękodzieła, m.in. własnoręcznego wykonania koralikowych bransoletek, kolorowe warkoczyki, brokatowe tatuaże oraz malowanie buziek. Nie zabrakło też zwierzątek z balonów oraz ogromnych, dmuchanych zamków. Był też pokaz baniek mydlanych. Z myślą o starszych podopiecznych stanęła fotobudka, były pokazy OSP i Policji, sportowe tory przeszkód czy możliwość przejażdżki konnej.


Na wszystkie osoby odwiedzające piknikową kawiarenkę czekały pyszne ciasta dostarczone przez poszczególne klasy, popcorn,kawa i herbata, lemoniada oraz świeże owoce.

– Połączyliśmy Dzień Dziecka, Mamy i Taty i zorganizowaliśmy wielki Piknik Rodzinny. Udał się dzięki ogromnemu zaangażowaniu dyrekcji, rady rodziców, kadry pedagogicznej, wszystkich pracowników obsługi oraz całej lokalnej społeczności. W samym przedszkolu mamy teraz sześć oddziałów, czyli 150 dzieci, a w szkole uczniów 230. Do tego dodajmy rodziców i gości, więc pewnie koło tysiąca osób przewinęło się tutaj dzisiaj. Jest kolorowo, barwnie, zdrowo, sportowo i pysznie – mówiła dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bogdańcu Małgorzata Reks.

-Cieszymy się z tego, jaki jest odbiór wśród rodziców i dzieci. jest mnóstwo ludzi. Wszystko przygotowaliśmy we współpracy z rodzicami i nauczycielami szkoły. Dzięki takim wydarzeniom możemy się poczuć jak taka lokalna wspólnota, to służy integracji naszych rodzin i dzieci, które się tu uczą – mówi prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły w Bogdańcu Magdalena Harasimowicz.

– Widać tu, jak działa współpraca między ludźmi i jak inicjatywy szkolne przynoszą efekty – podsumował wójt gminy Bogdaniec, jednocześnie przewodniczący rady rodziców w szkole Tomasz Kwiatkowski,

W ramach 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej warto dodać, że Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Bogdańcu garściami czerpie ze środków unijnych. Sam budynek powstał dzięki funduszom zewnętrznym, a wsparcie na miejsca przedszkolne pozwoliło na rozbudowę przedszkola o kolejne oddziały. Placówka liczy na dotacje w kolejnej perspektywie finansowej, m.in. na rozbudowę placu zabaw ze środków w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content