Gorzowska Nadwarciańska Dycha. Ukrainka i Kenijczyk najszybsi (ZDJĘCIA)

Trzej biegnący mężczyźni
Czołówka biegu (od lewej): Krzysztof Tschirch, Dmytro Didovodiuk i Tom Mutie
300 biegaczy stanęło na starcie IX Gorzowskiej Nadwarciańskiej Dychy z Gospodarczym Bankiem Spółdzielczym, w tym gronie mocna ekipa piłkarzy miejscowej Warty. Na mecie pierwsi zameldowali się: Ukrainka Khrystyna Bohomiahkova i Kenijczyk Tom Mutie.

Organizatorom wypada pogratulować frekwencji, bo 300 osób to naprawdę dobry wynik. Ale też było o co się ścigać. Nagrody finansowe – 1000 zł za pierwsze miejsce, 800 za drugie, 600 za trzecie, 400 za czwarte, 300 za piąte i 200 za szóste – także zadziałały jak magnes, oczywiście obok rangi wydarzenia.

Jako pierwszy linię mety minął Tom Mutie. 30-letni Kenijczyk pokonał 10 km w czasie 31.35 i o dwie sekundy wyprzedził Ukraińca Dmytra Didovodiuka. Na trzeciej pozycji finiszował zaś Krzysztof Tschirch z Oleśniczanki Oleśnica, który kilkanaście dni temu ustanowił rekord życiowy na 5000 m – 14.36. I ma motto: “Każdego dnia wstaję, by stawać się lepszym”. Czołową szóstkę uzupełnili gorzowianie: Marcel Prędkiewicz (Wierzbicki Running Project), Michał Hulewicz (Hulewicz Running Team) i Marcin Galant (Beach Tenis Gorzów Wielkopolski).

W rywalizacji pań najlepsza okazała się Khrystyna Bohomiahkova z Odessy, 12. w klasyfikacji open. Pobiegła 37.47. Tymczasem 52 sekundy za zwyciężczynią na mecie zameldowała się Katarzyna Ślusarczyk z Gorzowa. Siedem sekund później finiszowała Sandra Nowak z Zielonej Góry. Kolejne miejsca zajęły: Sara Zimny-Bartkowska ze Strzelec Krajeńskich, Paulina Wasielewska z Polic i Ewelina Michnowicz z Krosna Odrzańskiego.

Spośród wspomnianych piłkarzy Warty Gorzów dystans 10 km najszybciej pokonał 15-letni Kamil Zajączkowski. Wynik 45.07 dał mu 67. lokatę. Z kolei jego starszy klubowy kolega Dawid Ufir wygrał bieg na 200 m – 26,4.

Fotogaleria z IX Gorzowskiej Nadwarciańskiej Dychy z Gospodarczym Bankiem Spółdzielczym