Awans Anny Puławskiej w Paryżu

Anna Puławska
Anna Puławska z AZS AWF Gorzów razem z Karoliną Nają, Adrianną Kąkol i Dominiką Putto awansowały do finału K4 na 500 metrów na igrzyskach olimpijskich w Paryżu.
Polska drużyna z Anną Puławską zajęła 3. miejsce W K4 na 500 i awansowała bezpośrednio do finału na igrzyskach olimpijskich w Paryżu.

Niespełna 2,5 godziny później Puławska i była zawodniczka AZS AWF Karolina Naja zajęły 2. miejsce i awansowały bezpośrednio do półfinału, bez konieczności walki w ćwierćfinale.

Polki stanęły do rywalizacji z osadami z Norwegii, Serbii, Nowej Zelandii i Hiszpanii. Na półmetku wyścigu nasze reprezentantki były na czwartej pozycji. Jednak w drugiej połowie wyścigu Polki zdołały znacząco przyspieszyć i zakończyły rywalizację na trzecim miejscu, co dało im bezpośredni awans do finału. Zwyciężyła osada Nowej Zelandii z czasem 1:32.40, na drugim miejscu uplasowała się Hiszpania z wynikiem 1:32.92, a Polki uzyskały czas 1:33.87.

Finał K4 500 metrów kobiet odbędzie się w czwartek, 8 sierpnia o godzinie 13:40. Osada z Anną Puławską zmierzy się w finale z reprezentacjami Nowej Zelandii, Hiszpanii, Niemiec, Węgier i Chin. Pozostałe zespoły będą walczyć w półfinałach o ostatnie miejsca w decydującym wyścigu.

Awans do finału jest ogromnym sukcesem dla polskiej osady, która w trudnym wyścigu pokazała determinację i wysoką formę. Teraz pozostaje trzymać kciuki za udany występ w finałowej rozgrywce i liczyć na medalowy wynik.