Rozalia Dutczak i Natalia Jaros w blasku srebra

Dziewczyna na rowerze
Rozalia Dutczak w tym roku sięgnęła po dwa srebrne medale mistrzostw Polski Fot. Trasa Zielona Góra/FB
Lubuskie kolarki przywiozły dwa srebrne medale z górskich szosowych mistrzostw Polski w Łukowicy. Rozalia Dutczak z Trasy Zielona Góra finiszowała na drugiej pozycji w wyścigu juniorek, a Natalia Jaros z POM Strzelce Krajeńskie w zmaganiach młodziczek.

Jako pierwsza z medalu cieszyła się Natalia Jaros. Młodziczki rywalizowały na 25-kilometrowej trasie. Wyścig przebiegał pod dyktando Natalii Piróg (Pho3nix Cycling Team), która wygrała zdecydowanie. Minutę i trzy sekundy za zwyciężczynią finiszowała reprezentantka POM Strzelce Krajeńskie, która uzyskała taki sam czas, jak trzecia na mecie Maria Szołucha (Kolarz Nadarzyn). Jechała ze średnią prędkością 27,79 km/h.

Natalia Jaros (z lewej) wywalczyła drugi w tym sezonie medal mistrzostw Polski Fot. LKS POM Strzelce Krajeńskie/FB

Kilka godzin później miejsce na podium zapewniła sobie Rozalia Dutczak. Wyścig juniorek, które miały do pokonania 75 km, zdominowała Oliwia Kępczyńska (Stal Ocetix Iglotex Grudziądz). Drugą z bohaterek była zawodniczka Trasy Zielona Góra, która na mecie zameldowała się minutę i 52 sekundy za mistrzynią. Kręciła ze średnią prędkością 29,3 km/h. Kolejne kolarki miały już olbrzymią stratę. Brązowa medalistka Kornelia Braun (Ziemia Darłowska) finiszowała 4 minuty i 50 sekund za triumfatorką.

Ponadto w czołowej dziesiątce zameldował się Wiktor Czekay (POM Strzelce Krajeńskie), który był szósty w rywalizacji juniorów. Dystans 100 km przejechał ze średnią prędkością 34,96 km/h.

Wiktor Czekay zaliczył najlepszy wyścig w tym sezonie, ale przed nim na pewno jeszcze wiele udanych startów Fot. LKS POM Strzelce Krajeńskie/FB

Warto wspomnieć, że Rozalia Dutczak i Natalia Jaros w tym sezonie sięgnęły także po srebrne medale przełajowych mistrzostw Polski w Słubicach.