Piłkarski weekend. Warta liderem! Meczycho Lechii. Szalone derby w Świebodzinie (WYNIKI)

Siedmiu mężczyzn na boisku
Mateusz Lisowski (z prawej) strzelił pierwszą bramkę dla Lechii Zielona Góra w pojedynku z Pniówkiem Pawłowice
W III lidze mamy cztery zespoły bez porażki, w tym gronie jest Warta Gorzów i Lechia Zielona Góra. Warta właśnie awansowała na pozycję lidera, a Lechia rozbiła Pniówek Pawłowice. Szczebel niżej mieliśmy szalone derby powiatu w Świebodzinie. Pogoń prowadziła już 3:0, Syrena Zbąszynek wyrównała.

W sobotę (31 sierpnia) najpierw byliśmy w Legnicy, gdzie z miejscowymi rezerwami Miedzi zmierzyła się Carina Gubin. Goście, w obronie bez Radosława Sylwestrzaka i Bartosza Rutkowskiego, szybko stracili gola (w 9 minucie trafił Oliwier Szymoniak), ale nie pękli. Konsekwentnie dążyli do wyrównania i dopięli swego jeszcze przed przerwą. Dominik Więcek wywalczył rzut karny, który na bramkę zamienił Denis Matuszewski.

Denis Matuszewski wykorzystuje rzut karny dla Cariny Gubin

Carina w drugiej połowie mogła i pewnie powinna przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale zabrakło skuteczności. Najlepszej okazji nie wykorzystał Elorhan Matheus Vital Gomes de Sena, który trafił w słupek. Bramkę zdobyła natomiast Miedź (w 83 minucie po główce Huberta Krawczuna), wykorzystując stały fragment gry i błędy rywala w ustawieniu. Gdy czerwoną kartkę (po drugiej żółtej) zobaczył Jakub Janik, stało się jasne, że gościom trudno będzie wywieźć choćby punkt. Gospodarze mogli jeszcze zamknąć mecz, ale Emmanuel Okoh przymierzył w poprzeczkę.

W sobotę byliśmy także w Zielonej Górze, gdzie miejscowa Lechia dała popis gry w wysokim pressingu. To z jednej strony. A z drugiej – aż dziw bierze, że Pniówek Pawłowice nie zmienił taktyki, mimo że pod naciskiem rywali popełniał katastrofalne błędy. Do przerwy gospodarze prowadzili więc po golach Mateusza Lisowskiego i Mateusza Zientarskiego.

Na otwarcie drugiej połowy Zientarski podwyższył na 3:0, wykorzystując rzut karny po faulu na Przemysławie Mycanie. Po bramce Dominika Budzika przyjezdni złapali tlen, ale nie na długo, bo na 4:1 trafił Mycan.

Tymczasem w Świebodzinie mieliśmy szalone derby powiatu w IV lidze. Miejscowa Pogoń prowadziła 3:0 po trafieniach Nikodema Rafalika, Marcina Lisowskiego i Jakuba Śliwińskiego. Już była w ogródku, już witała się z gąską… Ale Syrena Zbąszynek w 81 minucie zaczęła odrabiać straty i wyrównała, a na listę strzelców wpisali się: Mikołaj Maciejewski, Piotr von Oppeln Bronikowski i Mikita Sialiava. Trzeci gol dla gości padł w 90+5 minucie, w ostatniej akcji meczu.

III liga
  • Miedź II Legnica – Carina Gubin 2:1 (1:1). Bramka dla Cariny: Denis Matuszewski (38).
  • Unia Turza Śląska – Stilon Gorzów 2:1 (1:1). Bramka dla Stilonu: Mateusz Kaczor (43).
  • Górnik II Zabrze – Polonia Słubice 4:0 (3:0)
  • Warta Gorzów – Ślęza Wrocław 1:1 (0:0). Bramka dla Warty: Karol Gardzielewicz (63).
  • Lechia Zielona Góra – Pniówek Pawłowice 4:1 (2:0). Bramki dla Lechii: Mateusz Zientarski 2 (42, 46), Mateusz Lisowski (33), Przemysław Mycan (72).
  • LKS Goczałkowice Zdrój – Odra Bytom Odrzański 1:1 (1:1). Bramka dla Odry: Maciej Sowiński (45).