Maciej Lepiato skoczył po brąz w Paryżu!

Cieszący się sportowiec
Brąz z Paryża to czwarty medal w paralimpijskiej kolekcji Macieja Lepiaty fot. Bartłomiej Zborowski/Polski Komitet Paralimpijski
Mamy czwarty lubuski medal na igrzyskach paralimpijskich w Paryżu. Maciej Lepiato wywalczył trzecie miejsce w konkursie skoku wzwyż. Reprezentant Startu Gorzów uzyskał wynik 2,03. Na najwyższym stopniu podium stanął Hindus Kumar Praveen – 2,08.

Maciej Lepiato rozpoczął piątkowy (6 września) konkurs od wysokości 1,89, z którą uporał się w pierwszej próbie. Podobnie było na 1,97 i 2,00. Na 2,03 pierwszy skok miał nieudany, ale poprawił się za drugim razem. Poprzeczka zawieszona na 2,06 okazała się już jednak nie do pokonania. Właśnie tyle zaliczył drugi w klasyfikacji końcowej Amerykanin Derek Loccident.

Lepiato powtórzył sukces sprzed trzech lat z Tokio, gdzie także wywalczył brązowy medal. Ponadto w swojej paralimpijskiej kolekcji ma złote krążki z igrzysk w Londynie i Rio de Janeiro.

Dodajmy, że to czwarty lubuski medal w Paryżu. Wcześniej tenisista stołowy Piotr Grudzień ze Startu Zielona Góra sięgnął po złoto w deblu i srebro w mikście. Z kolei lekkoatleta Lech Stoltman ze Startu Gorzów dołożył brąz w pchnięciu kulą.