Zastal Zielona Góra odrabia dwucyfrową stratę i wygrywa po raz drugi (DUUUŻO ZDJĘĆ)

Sześciu mężczyzn. Jeden trzyma piłkę
Bryce Alford zdobył 22 punkty dla Zastalu Zielona Góra. Trafił 4/8 rzutów za trzy
Enea Zastal BC Zielona Góra odniósł drugie w tym sezonie zwycięstwo w ekstraklasie koszykarzy. W niedzielę przed własną publicznością pokonał MKS Dąbrowa Górnicza, choć w trzeciej kwarcie przegrywał już 56:71. Alen Hadzibegovic zaliczył double-double.

Enea Zastal BC Zielona Góra – MKS Dąbrowa Górnicza 94:90 (20:24, 19:25, 28:25, 27:16)

Enea Zastal BC: Hadzibegovic 21 (1×3, 16 zbiórek), Żołnierewicz 9 (1×3), Brewton 7, Kutlesic 6, Zecevic 0 oraz Alford 22 (4×3), J. Wójcik 12 (6/6 za dwa), S. Wójcik 12, Kowalczyk 5 (1×3),

MKS: Krampelj 21 (2×3, 9/12 z gry, 7 zbiórek), Bluiett 17 (3×3, 5/6 z gry, 6 zbiórek), Tass 10 (4/6 za dwa), Piechowicz 8 (1×3, 6 asyst), Sitnik 7 (5 zbiórek) oraz Verge 27 (2×3, 6/7 za dwa, 6 asyst, 6 strat, 5 fauli), Mokros 0, Rajewicz 0, Wilk 0.

Widzów 1757.

Oliver Vidin: Wyszliśmy, jakbyśmy byli najarani albo bez mózgu

Niedzielny (23 października) pojedynek Zastal rozpoczął fatalnie, bo po niespełna dwóch minutach przegrywał 0:10. – Wyszliśmy, jakbyśmy byli najarani albo bez mózgu – skomentował trener Oliver Vidin. Wprawdzie zielonogórzanie szybko odrobili straty, a po wsadzie Jana Wójcika wyszli na 12:11, ale później to rywale mieli niewielką przewagę.

W drugiej kwarcie od stanu 34:37 MKS zdobył 12 punktów z rzędu i zrobiło się nieciekawie. Na statystyki na półmetku aż strach było patrzeć. Mieliśmy słabiutką skuteczność rzutów z gry: 14/41 (34,1 proc.), a goście 17/24 (70,8 proc.). Broniliśmy wręcz skandalicznie, bo przeciwnicy trafili 12/14 rzutów za dwa (85,7 proc.)! Nasza pierwsza piątka zdobyła tylko 15 z 39 punktów. Lepsi byliśmy za to w zbiórkach w ataku: 10 – 2.

Ostatnia kwarta należała już zdecydowanie do Zastalu

Optymizmem powiało dopiero pod koniec trzeciej ćwiartki, kiedy ze stanu 56:71 wyciągnęliśmy na 67:74. Na szczęście, ostatnia kwarta należała już zdecydowanie do Zastalu. Alen Hadzibegovic popisał się wsadem, Bryce Alford poprawił za trzy, Hadzibegovic dołożył dwójkę, dwa wolne, jeszcze jedną dwójkę i prowadziliśmy 81:78. A ponieważ rywale szybko złapali pięć przewinień, wystarczyło grać sprytnie i starać się nie mylić na linii rzutów wolnych.

Ostatecznie mieliśmy słabszą skuteczność rzutów za dwa: 25/52 (48.1 proc.) – 22/28 (78,6 proc.) i za trzy: 7/22 (31,8 proc.) – 9/21 (42,9 proc.). Ale za to wygraliśmy zbiórki: 34 – 32, a zwłaszcza w ataku: 18 – 5, co dało nam 16 punktów drugiej szansy. Z kolei trener Jacek Winnicki zwrócił uwagę na to, że jego zespół miał aż 18 strat, które zamieniły się na 21 punktów dla Zastalu.