Koszykarki z Gorzowa odrabiają straty. W półfinale jest 1:1

Trzy kobiety w sportowych strojach, jedna trzyma piłkę do koszykówki
Wiktoria Keller (z piłką) z Polskiej Strefy Inwestycji Gorzów zdobyła 11 punktów i zaliczyła 11 zbiórek Fot. Piotr Kaczmarek
Ponownie bez Tilbe Senyurek, ale tym razem zwycięskie. Koszykarki z Gorzowa w drugim meczu półfinału ekstraklasy rozpuściły Polski Cukier. Wiktoria Keller skompletowała double-double. Teraz rywalizacja przenosi się do Lublina.

Polska Strefa Inwestycji Enea Gorzów – Polski Cukier AZS UMCS Lublin 83:58 (26:18, 18:8, 25:15, 14:17)

Polska Strefa Inwestycji Enea: Horvat 23 (1×3, 7 zbiórek), Allen 18 (5/7 za dwa, 2×3, 6 zbiórek), Keller 11 (4/5 za dwa, 11 zbiórek), Smith 10 (1×3), Wadoux 8 (2×3, 6 zbiórek, 5 asyst) oraz Bazan 8 (4/4 za dwa), Duchnowska 3 (1×3), Śmiałek 2, Michniewicz 0, Steblecka 0.

Polski Cukier AZS UMCS: Stanacev 11 (1×3), Taylor 9, Mack 8 (8 zbiórek), Ziętara 5 (1×3), Trzeciak 0 (5 fauli) oraz Zec 10 (1×3), Zięmborska 8 (4/6 za dwa), Yurkevichus 5 (1×3, 5 zbiórek), Nassisi 2.

Lindsay Allen rzuca 15 punktów w pierwszej połowie

Porażka w pierwszym meczu półfinału podziałała na gorzowianki jak płachta na byka. Po pierwszej kwarcie niedzielnego (26 marca) spotkania nasze koszykarki prowadziły 26:18, a Lindsay Allen na koncie miała już 9 punktów. W drugiej ćwiartce zespół trenera Dariusza Maciejewskiego nadal grał koncertowo. Po rzutach za dwa Eweliny Śmiałek, Allen, Julii Bazan i Chantel Horvat zrobiło się 34:18. Na półmetku było zaś 44:26.

Polska Strefa Inwestycji miażdżyła rywalki pod względem skuteczności rzutów za dwa: 15/23 (65 proc.) – 8/21 (38 proc.). Rządziła pod tablicami: 22 zbiórki – 13, lepiej dzieliła się piłką: 12 asyst – 5. Rewelacyjnie prezentowały się: Allen – 15 punktów (6/8 z gry, 3 zbiórki, 3 asysty), Horvat – 11 (5 zbiórek) czy Wiktoria Keller – 7 (7 zbiórek, 3 asysty).

W drugiej kwarcie przewaga wzrosła do 31 punktów

Po przerwie też nie było taryfy ulgowej. W 27 minucie, po dwójce Alanny Smith i trójce Zoe Wadoux, gorzowianki odskoczyły na 62:31. Absolutna dominacja! W tym momencie nasz zespół mógł już myśleć o dalszej części rywalizacji, która teraz przeniesie się do Lublina. Kolejne mecze w środę i czwartek (29 i 30 marca) o godz. 20.00. Walczymy do trzech zwycięstw.

W niedzielę Polska Strefa Inwestycji trafiała na wyższym procencie rzuty za dwa, za trzy i wolne. Lepiej zbierała (42 – 30) i asystowała (21 – 9). Zdobyła zdecydowanie więcej punktów ze strat (15 – 2), z “pomalowanego” (38 – 26) i z szybkiego ataku (18 – 4).