Pomogła znaleźć dobrze płatną pracę setkom studentów. Rusza Akademia Perceptusa (WIDEO)

Pamiątkowe zdjęcie na zakończenie ósmej edycji akademii / Fot. Filip Pobihuszka, LCI
Pamiątkowe zdjęcie na zakończenie ósmej edycji akademii / Fot. Filip Pobihuszka, LCI
Praktykę przedkładają nad teorię, czego efekty są zaskakujące nawet dla samych uczestników. Akademia Perceptusa wystartuje po raz 9. Na razie wciąż trwają zapisy chętnych. Do tej pory dzięki akcji setki osób znalazły pracę w zielonogórskich firmach z obszaru IT.

Gospodarka, a wraz z nią rynek pracy cały czas ewoluują, dlatego w tyk roku organizatorzy Akademii Perceptusa stawiają na duże zmiany w zajęciach. – Nie tylko zmodernizujemy część technologiczną, ale dodamy elementy ekonomiczne i biznesowe. Pokażemy uczestnikom, że projekty techniczne, które tworzą dadzą się sprzedać, mogą też być krokiem do zbudowania własnego start-upu – wyjaśnia Jacek Starościć, prezes firmy Perceptus.

Zmiany wynikają z obserwacji uczestników poprzednich edycji. Wielu postanowiło założyć własne firmy i choć nie brakowało im wiedzy technologicznej, rynek weryfikował braki ich umiejętności na polu zarządzania biznesem oraz marketingu. Organizatorzy chcą nauczyć młodych np. pisania biznes planu. Grupy, które wyłonią się w toku Akademii opracują własne projekty. Najlepsze z nich poza nagrodami materialnymi, otrzymają np. granty na rozwinięcie projektów.

Najbliższa edycja wzorem poprzednich odbędzie się przy współpracy z Uniwersytetem Zielonogórskim. Zajęcia zaplanowano na terenie uczelni. To nie pierwsza taka akcja organizowana na UZ-ecie. Ten ma już w swoim dotychczasowym „CV” współpracę z np. Siemensem.

– Młodzież zauważyła, że tego typu inicjatywy dają dwojakie korzyści. Po pierwsze podnoszą kompetencje praktyczne i poszerzają własne umiejętności w kontakcie z przedsiębiorcami. Drugi elementem jest to, że młodzi uzyskują dodatkowe atuty w postaci cenionych certyfikatów, co liczy się na rynku pracy – mówi profesor Andrzej Pieczyński, prorektor ds. rozwoju i innowacji Uniwersytetu Zielonogórskiego.

„Tak” dla praktyki, „nie” dla teorii

Podczas akademii uczniowie i studenci otrzymają garść teoretycznej wiedzy, ale królować będzie praktyka oraz spotkania z osobami o rynkowym doświadczeniu. Zamiast suchych faktów uczestnicy otrzymają porady, które ułatwią odnalezienie się na rynku pracy . – Uczelnia daje część dydaktyczną, my praktyczną. Pokażemy realne możliwości, jakie mają obecnie uczniowie i studenci. Przypominam, że akademia jak zawsze jest bezpłatna – zapewnia Jacek Starościc.

– Uczelnia i studenci dużo zyskują na współpracy z Perceptusem. Wspólnie realizujemy nowoczesne formy nauki. Kształtujemy w młodzieży umiejętności miękkie – dodaje profesor Andrzej Pieczyński.

Trwają zapisy. Start 18 października

To już ostatnia szansa, aby zapisać się na 9. Edycję Akademii Perceptusa. Możecie to zrobić poprzez stronę internetową [TUTAJ]. Poza tym plakaty z QR kodem, który przekieruje do rejestracji, wiszą na terenie uniwersytetu. Akcja skierowana jest przede wszystkim od studentów oraz uczniów szkół średnich.

O tym, że warto wziąć w niej udział przekonuje Tomasz Król z firmy Perceptus. – Taka akademia ułatwia wejście na rynek pracy. Staramy się ściągać do siebie najbardziej wyróżniających się absolwentów, ale pierwsza pracę mogą znaleźć nie tylko u nas. Płyną do nas sygnały, że wiele firm przychylnie patrzyć na punkt Akademia Perceptusa – zapewnia Król.

Akademia wystartuje 18 października.  To dziewiąta edycja akcji, inicjowanej przez firmę Perceptus.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content