Ilanka wygrywa w dziesiątkę. Kontrowersje w Starym Kurowie (PODSUMOWANIE)

Grupa cieszących się sportowców
Pogoń Świebodzin odniosła piąte zwycięstwo w tym sezonie. Z 12 meczów tylko jeden rozegrała u siebie Fot. Pogoń Świebodzin/Facebook
Zespoły nadające ton rozgrywkom IV ligi, czyli Lubuszanin Drezdenko, Polonia Słubice, Ilanka Rzepin i Dąb Sława – Przybyszów, wygrały swoje mecze. Ilanka w dziesiątkę zdobyła trzy bramki! “Po skandalu sędziowskim, jaki miał miejsce w doliczonym czasie spotkania, przegrywamy z Pogonią” – pisze Meprozet Stare Kurowo.

39 bramek w dziewięciu meczach, co daje średnią 4,33. Pięć zwycięstw gospodarzy, trzy gości i jeden remis. Dublety Macieja Ossowskiego z Polonii Słubice, Mateusza Stefanowicza z Ilanki Rzepin, Jakuba Kołodennego z Lechii II Zielona Góra, Samuela Haikama Carvalho de Souzy Nascimento z Pogoni Skwierzyna i Dawida Ufira z Warty II Gorzów. Zapraszamy na podsumowanie XII kolejki piłkarskiej IV ligi.

🔥 Lubuszanin Drezdenko – Syrena Zbąszynek 1:0 (0:0)

⚽️ Marcin Napierała (81)

Prowadzący w tabeli Lubuszanin musiał sobie radzić bez pauzującego za żółte kartki supersnajpera Łukasza Zagdańskiego. Łatwo nie było, ale zwycięstwo wyszarpał. Przy stanie 0:0 Mikołaj Sadolewski nie wykorzystał rzutu karnego. “Wracamy bez punktów, z dużym niedosytem. Zostawiliśmy kawał serca i zdrowia w Drezdenku” – czytamy na profilu Syreny na Facebooku.

🔥 Czarni Żagań – Polonia Słubice 2:4 (1:3)

⚽️ Mikołaj Irski (38), Janusz Szkarapat (64) – Maciej Ossowski 2 (13, 32), Rafał Gronostaj (7), Michał Krupowicz (67)

“Po bardzo ciekawym meczu pokonujemy w Żaganiu gospodarzy” – to komentarz na profilu Polonii. Z kolei Czarni odnotowali debiut w IV lidze 15-letniego bramkarza Szymona Wojtysiaka. A my dodajmy, że Łukasz Gronostaj właśnie wyprzedził Zagdańskiego w wyścigu o tytuł najlepszego strzelca.

🔥 Sprotavia Szprotawa – Ilanka Rzepin 2:5 (2:2)

⚽️ Leszek Jagodziński (20), Kalu Uche (32) – Mateusz Stefanowicz 2 (62, 88), Fabian Żygielewicz (18), Andrzej Pawłowski (42), Kacper Lewitzki (72)

Ilanka nie przestaje zaskakiwać. Po porażce walkowerem w Żaganiu i zwycięstwie nad niepokonanym Lubuszaninem zaliczyła kolejne spotkanie, które kibice powinni dłużej pamiętać. W Szprotawie do przerwy był remis, a w 49 minucie Kacper Dąbrowski zobaczył czerwoną kartkę, więc goście z Rzepina grali w dziesiątkę. I w osłabieniu dołożyli trzy bramki! Ostatnią bezpośrednio z rzutu rożnego…

🔥 Dąb Sława – Przybyszów – Korona Kożuchów 4:2 (2:1)

⚽️ Amadeusz Żak (21), Michał Stremecki (35), samobójcza (59), Radosław Szafer (81) – Lokwa Ewembe (9), Aleks Włodarczyk (71)

Dąb szybciutko otrząsnął się po klęsce w Nietkowie i dołożył ósmy w tym sezonie komplet punktów. Tymczasem Korona od sierpnia nie potrafi przerwać serii porażek – to już jedenasta z rzędu.

🔥 Pogoń Skwierzyna – Stal Jasień 4:2 (2:2)

⚽️ Samuel Haikam Carvalho de Souza Nascimento 2 (20, 37) , Rutkowski (57), Wenison Alves Barbosa (66) – Patryk Jasiak (11), Kornel Wieczorek (18)

Pogoń zaliczyła trzecie zwycięstwo z rzędu. I to w jakim stylu! Ze stanu 0:2 wyciągnęła na 4:2. Z kolei beniaminek z Jasienia chwilowo nie ma dobrej passy. W ostatnich dwóch spotkaniach wywalczył tylko punkt.

🔥 Lechia II Zielona Góra – Stal Sulęcin 2:0 (1:0)

⚽️ Jakub Kołodenny 2 (24, 82)

– Dwie bramki to była formalność – to słowa Jakuba Kołodennego, napastnika Lechii. – Musimy wziąć się w garść. To nie może tak wyglądać – to komentarz Rafała Kotwicy, napastnika Stali. Relację, zdjęcia i więcej wypowiedzi znajdziesz TUTAJ.

🔥 Warta II Gorzów – Spójnia Ośno Lubuskie 5:0 (3:0)

⚽️ Dawid Ufir 2 (23, 59), Kamil Walków (7), Tymur Chepovoi (43), Bartłomiej Gajda (47)

Dla Warty, wzmocnionej zawodnikami z pierwszego zespołu, to piąte z rzędu spotkanie bez porażki. Spójnia natomiast nie wygrała od dziesięciu kolejek, a od siedmiu nie zdobyła punktu.

🔥 Meprozet Stare Kurowo – Pogoń Świebodzin 1:3 (0:1)

⚽️ Tomasz Szwiec (54) – Letuka Tumelo (27), Nikodem Rafalik (90+3), Marcin Szymański (90+5)

Meprozet poczuł się skrzywdzony, więc nie owijał w bawełnę. “Po skandalu sędziowskim, jaki miał miejsce w doliczonym czasie spotkania, przegrywamy z Pogonią (…). Szkoda zdrowia naszych zawodników, którzy przez ponad godzinę w osłabieniu walczyli o dobry rezultat, który jednak osobiście ustalił na korzyść gości sędzia główny, dyktując kuriozalny rzut karny w 93 minucie spotkania. Brak słów” – czytamy na klubowym profilu na Facebooku. Bezpośrednią czerwoną kartką ukarany został Mateusz Gorgiel w 27 minucie.

🔥 Promień Żary – Odra Nietków 1:1 (1:0)

⚽️ Kamil Dados (32) – Paweł Koseski (75)

Sprawiedliwy remis – to zgodny głos ze sztabów szkoleniowych obu zespołów.

Aktualna tabela IV ligi (źródło: Lubuski Związek Piłki Nożnej)