Piłkarski weekend (15-17 marca). Wielki mecz Cariny. Brawo Lechia i Stilon!

Grupa cieszących się mężczyzn na boisku
Carina Gubin wygrała drugi w tym sezonie mecz na własnym boisku
Carina Gubin zdobyła pięć bramek i w pięknym stylu pokonała Raków II Częstochowa, który wiosną miał komplet punktów. Lechia Zielona Góra wygrała na terenie lidera. Stilon Gorzów zwyciężył także na wyjeździe, po golu w 90+4 minucie. Niestety, porażek doznały Odra Bytom Odrzański i Warta Gorzów.
Tak zapowiadaliśmy piłkarski weekend w III i IV lidze

Trudne zadanie przed naszymi III-ligowcami. Lechię Zielona Góra czeka wyjazdowy pojedynek z liderem, a pozostałe zespoły zmierzą się z rywalami plasującymi się wyżej w tabeli. Wyjątkiem jest Carina Gubin, ale niech nikogo nie zmyli to, że Raków II Częstochowa zajmuje przedostatnie miejsce. Wiosną wygrał bowiem oba mecze, w tym z prowadzącym Rekordem Bielsko-Biała.

Jak zwykle ciekawie będzie w IV lidze. Nadająca ton rywalizacji trójka, czyli Ilanka Rzepin, Lubuszanin Drezdenko i Polonia Słubice, wystąpi na wyjeździe. Mamy także konfrontacje sąsiadów w tabeli: Odry Nietków z Syreną Zbąszynek i Lechii II Zielona Góra z Czarnymi Żagań.

III liga
  • Odra Bytom Odrzański – Górnik II Zabrze 0:1 (0:1)

Odra wszystkie dotychczasowe mecze rundy wiosennej rozegrała na własnym boisku, odnosząc jedno zwycięstwo i dwukrotnie doznając porażki. Tym razem uległa po rzucie karnym w 16 minucie i ma punkt przewagi nad strefą spadkową.

• Warta Gorzów – MKS Kluczbork 0:4 (0:2)

Duże kłopoty ma Warta, która wiosną jeszcze nie zapunktowała i w tabeli jest tuż nad strefą spadkową. Po raz drugi z rzędu straciła cztery gole, a wszystkie strzelił Dawid Wojtyra.

• Carina Gubin – Raków II Częstochowa 5:2 (1:1)

Bramki dla Cariny: Mateusz Nazar 2 (48, 52), Denis Matuszewski (45+1 – karny), Dominik Więcek (90), Przemysław Haraszkiewicz (90+4).

Gubinianie przerwali serię sześciu porażek, sięgając po pierwsze punkty w rundzie rewanżowej. Po remisowej pierwszej połowie kluczowym momentem był początek drugiej, kiedy Nazar zdobył dwie bramki w ciągu czterech minut. No i końcówka, kiedy przy stanie 3:2 ekipa trenera Grzegorza Kopernickiego definitywnie zamknęła mecz.

• Rekord Bielsko-Biała – Lechia Zielona Góra 1:2 (1:1)

Bramki dla Lechii: Maksym Iwanowicz (37), Jakub Kołodenny (61).

Wielkie brawa dla zielonogórzan, którzy odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu, wywożąc trzy punkty z terenu dotychczasowego lidera. Zespół trenera Andrzeja Sawickiego przegrywał 0:1 od 5 minuty, zdołał jednak odpowiedzieć dwoma trafieniami. Lechia awansowała na piąte miejsce w tabeli, ma punkt straty do Górnika Polkowice.

• Karkonosze Jelenia Góra – Stilon Gorzów 0:1

Bramka dla Stilonu: Krystian Wenerski (90+4).

Wielkie brawa także dla gorzowian, którzy w trzech wiosennych spotkaniach zgarnęli sześć punktów. Drużyna trenera Łukasza Maliszewskiego grała konsekwentnie i do końca, stąd gol w doliczonym czasie. Stilon odskoczył od strefy spadkowej na dystans trzech punktów.