Hubert w blasku złota. Brąz Kingi i Marka

Młody sportowiec pozujący z flagą przy tablicy wyników
Hubert Trościanka wywalczył drugi w ciągu miesiąca złoty medal mistrzostw Polski juniorów Fot. Uczniak Szprotawa/FB
Lubuscy lekkoatleci wywalczyli trzy medale na mistrzostwach Polski juniorów w Radomiu. Na najwyższym stopniu podium stanął Hubert Trościanka z Uczniaka Szprotawa. Po brąz sięgnęli: Kinga Pecyna z Agrosu Żary i Marek Kościelniak ze Sprintera Zielona Góra.

Trzydniowe lekkoatletyczne mistrzostwa Polski U-20 zakończyły się w niedzielę (28 lipca). Lubuskim dniem była zaś sobota, kiedy kilka minut po 18.00 cieszyliśmy się z trzech medali. Krążek z najcenniejszego kruszcu zgarnął Hubert Trościanka. Reprezentant Uczniaka Szprotawa dzień po swoich 18. urodzinach wygrał konkurs rzutu oszczepem – 65,13.

Warto podkreślić, że Hubert specjalizuje się w 10-boju. W tej konkurencji w czerwcu wywalczył tytuł mistrza Polski juniorów, a wynikiem 8145 punktów ustanowił rekord kraju w swojej kategorii wiekowej. Mało tego, w tym sezonie może pochwalić się rezultatem najlepszym na świecie. To znakomity prognostyk przed sierpniowymi mistrzostwami globu U-20 w Limie.

Lubuscy medaliści w rzucie oszczepem Fot. Uczniak Szprotawa/FB

Trzecie miejsce w rzucie oszczepem zajął natomiast Marek Kościelniak ze Sprintera Zielona Góra. Medal zapewnił sobie w ostatniej kolejce, w której machnął rekord życiowy – 60,33. Przed tą próbą plasował się na piątej pozycji.

Dzieła dokończyła zaś Kinga Pecyna z Agrosu Żary. Posyłając młot na odległość 47,78 w drugim podejściu, sięgnęła po brązowy krążek. Gdyby zbliżyła się do rekordu życiowego, który wynosi 51,66, mogłaby liczyć na srebro.