11 bramek w Lubięcinie. Siedem goli Odry, sześć Warty i Czarnych

Jedenastu mężczyzn w sportowych strojach
Stal Jasień prowadziła z Promieniem Żary już 4:1, ale ostatecznie wygrała 4:3. Dwie bramki zdobył Dawid Kaczor Fot. Stal Jasień/FB
Nie było niespodzianek w II rundzie piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu województwa. No, może poza jedną. Spośród III-ligowców najtrudniejszą przeprawę miał Stilon Gorzów, ale zdołał awansować do kolejnej fazy rozgrywek.

Stilon zmierzył się z Pogonią Skwierzyna, do niedawna liderem IV ligi. Do przerwy był remis 1:1, ale w drugiej połowie gorzowianie przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Bramkę na wagę awansu zdobył Yevhen Protasov.

Pozostali III-ligowcy pewnie wygrali swoje mecze. Odra Bytom Odrzański strzeliła siedem goli (po dwa trafienia zaliczyli: Kamil Walków i Miłosz Jóźwiak), a Warta Gorzów – sześć (dublet upolowali: Adam Setla i Krystian Rybicki). Z kolei dla Polonii Słubice dwukrotnie trafił 45-letni Przemysław Begier.

Lechia Zielona Góra przełożyła pucharowe spotkanie z Syreną Zbąszynek ze względu na zaległy mecz ligowy. Odnotujmy, że na wyjeździe uległa 1:2 Ślęzie Wrocław, doznając drugiej porażki z rzędu.

Można pokusić się o stwierdzenie, że w II rundzie triumfowali faworyci. Dozamet Nowa Sól wygrał po bramce Aleksandra Sadowskiego w 89 minucie. Z kolei Lubuszanin Drezdenko – dopiero po serii rzutów karnych. Czarni Żagań strzelili sześć goli w Iłowej, a Granica Żarki Wielkie – aż dziesięć w Lubięcinie (hat trick Artura Derkacha). W derbach Rzepina pierwszy garnitur Ilanki okazał się lepszy od drugiego.

Wyjątkiem od reguły było zwycięstwo grającej w okręgówce Delty Sieniawa Żarska nad IV-ligową Sprotavią Szprotawa. O awansie przesądziło trafienie Rafała Bryczkowskiego.