Cztery bramki w Zbąszynku. Lechia gra dalej. Syrena za burtą (ZDJĘCIA)

Dziewięciu mężczyzn gra w piłkę
Syrena Zbąszynek - Lechia Zielona Góra
Lechia Zielona Góra uzupełniła grono zespołów, które zagrają w 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu województwa. W zaległym meczu II rundy pokonała na wyjeździe Syrenę Zbąszynek 4:0. Na listę strzelców wpisali się: Przemysław Mycan, Igor Kurowski, Łukasz Maćkowiak i Jakub Kołodenny.

III-ligowiec z Zielonej Góry był zdecydowanym faworytem środowego (18 września) spotkania i z tej roli wywiązał się bez zarzutu. W 21 minucie wynik otworzył Przemysław Mycan, wykorzystując fatalny błąd Kamila Kowalczyka. Pięć minut później było 2:0 dla Lechii. W polu karnym Jakub Kołodenny zagrał piętą do Igora Kurowskiego, a ten nie dał szans Wiktorowi Nowotnikowi. Trzecią bramkę, do szatni, dołożył Łukasz Maćkowiak, asystę zaliczył zaś Kuba Lizowski.

Po przerwie padł tylko jeden gol. W 77 minucie, po dośrodkowaniu Mateusza Zientarskiego z rzutu rożnego, najwyżej w polu karnym wyskoczył Kołodenny i po raz czwarty pokonał Nowotnika.

O wynikach pozostałych spotkań II rundy Pucharu Polski na szczeblu województwa informowaliśmy TUTAJ. Losowanie par 1/8 finału zaplanowano na 20 listopada. Mecze tej fazy zmagań zostaną rozegrane już w przyszłym roku – bez podziału na grupy północną i południową.