„Cudowny lek” dostępny dla Lubuszan

Na zdjęciu 4 osoby w komorze hiperbarycznej.
– W ręce pacjentów oddaliśmy „lek”. Użyty w dobrych rękach potrafi zdziała medyczne cuda – tak o leczeniu w komorze hiperbarycznej mówi doktor Maciej Naskręt, który stanął na czele Lubuskiego Centrum Terapii Hiperbarycznej.  Każdego dnia z możliwości leczenia korzysta tu wiele osób.

– Już dwa razy brałem udział terapii. Tym razem jednak zamiast 300 km do Poznania mogę dojeżdżać znacznie bliżej do Zielonej Góry. Personel medyczny jest tu super. Lekarze i pielęgniarki opiekują się pacjentem na wysokim poziomie – cieszy się Sławomir Kogut, na co dzień mieszkaniec Szprotawy. Powody do radości są tym większe, że cykl codziennych zabiegów może obejmować nawet kilkadziesiąt wizyt.

O pierwszej komorze hiperbarycznej w województwie lubuskim mówi się od lat. Jej powstaniu, za które odpowiadał prywatny inwestor, towarzyszyło nieco problemów. Finał okazał się szczęśliwy, Lubuskie Centrum Terapii Hiperbarycznej działa na terenie Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze.

Centrum jest jedyną placówką w naszym regionie, posiadającą umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia. Aby skorzystać z jego możliwości niezbędne jest skierowanie od lekarza specjalisty, który potwierdzi zasadność leczenia. To bardzo ważne, ponieważ terapia tlenem daje ogromne możliwości, ale jedynie, gdy jest stosowana odpowiednio i z zachowaniem rygorystycznych procedur.

Jak wygląda leczenie? Z punktu widzenia pacjenta wystarczy… oddychać, a resztą zajmie się personel. Lista schorzeń leczonych w komorze hiperbarycznej jest spora. Znajdują się na niej m.in.: trudno gojące się rany, zatrucia gazem, zakażenia, czy też problemy ze słuchem. To szansa na odzyskanie zdrowia przez wielu pacjentów, bo placówka funkcjonuje pełną dobę przez 7 dni  tygodniu.

Osoby ze skierowaniem na zabiegi mogą zapisać się telefonicznie. Wystarczy zadzwonić do Lubuskiego Centrum Terapii Hiperbarycznej pod numer 728 595 307.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

W ten weekend świętował Park Mużakowski

– Park Mużakowski to nasza perełka, ale też modelowy przykład polsko-niemieckiej współpracy – powiedział wicemarszałek lubuski Sebastian Ciemnoczołowski, wsiadając do pociągu zmierzającego w kierunku Łęknicy.

Więcej pieniędzy na nowe żłobki

Środki z Krajowego Planu Odbudowy (KPO) pozwoliły obecnemu rządowi zwiększyć kwotę na program „Aktywny Maluch” aż o 1 mld zł. – W sumie mamy na

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content