O EXPO 2020 w Dubaju oraz o tym dlaczego trwa walka o kardiochirurgię…

Program Region Północ.
Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka programu Region Północ. W magazynie m.in. o przekazaniu autobusów hybrydowych do Gorzowa  w ramach projektu RPO Lubuskie-2020; felieton z otwarcia nowej pracowni w gorzowskim spichlerzu dzięki środkom zarządu województwa lubuskiego oraz odpowiedź na pytanie czy będzie dofinansowanie z budżetu województwa do budowy hali widowiskowo – sportowej przy CSR Słowianka

Gościem magazynu jest wiceprzewodniczący lubuskiego sejmiku Mirosław Marcinkiewicz, z którym rozmawiamy także o efektach misji podczas targów EXPO 2020 w Dubaju.

To były owocne spotkania

– Na plażowanie nie było czasu – mówi otwarcie radny. Plażę widzieliśmy jeden dzień przez 20 minut. Przez te kilka dni podczas wizyty w Dubaju trwały intensywne spotkania, wizyty studyjne i warsztaty. Odwiedziliśmy tamtejszy park naukowy, mogliśmy sprawdzić, na czym polega sieciowanie partnerstw. To bardzo ważne doświadczenia. Ponadto lubuska ekspozycja była bardzo atrakcyjnie przygotowana. Nowocześnie i z gustem. Chodzi o aranżację studentów UZ, prezentację firm i fenomenalną Natalię Ślizowską. Zaprezentowała niesamowitą kolekcję strojów inspirowaną walorami przyrodniczymi regionu – mówił w program wiceprzewodniczący Sejmiku Woj. Lubuskiego.

Ponadto w programie poruszono sprawę braku kontraktu na gorzowską kardiochirurgię. Zdaniem wiceprzewodniczącego lubuskiego sejmiku to nie do pomyślenia, aby przy komplecie kadry i gotowości do zakupu sprzętu, NFZ i wojewoda blokowali decyzję o finansowaniu oddziału w ramach kontraktu. – Tu chodzi o poprawę dostępności do specjalistów, a nie wysyłanie ludzi do Nowej Soli, bo mogą nie doczekać operacji, a to już się zdarzyło – mówi M.Marcinkiewicz. 

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content