Uniwersytet Zielonogórski: tryb zdalny do końca semestru zimowego

studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego na akademii
Studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego. Fot. www.lubuskie.pl
Studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego już od ponad tygodnia uczą się w trybie zdalnym. Decyzję taką wymusiła pogarszająca się sytuacja epidemiczna w Lubuskiem. – Innego wyjścia nie ma – tłumaczą władze uczelni. 

Decyzja rektora, prof. Wojciecha Strzyżewskiego zapadła niemal z dnia na dzień. Od 20 stycznia br. zajęcia dydaktyczne zarówno na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych są realizowane  w formie zdalnej, ale nauka realizowana jest zgodnie z planem zajęć. Decyzję Rektora rozumie i popiera zarząd województwa. – Decyzja jak najbardziej jest słuszna z uwagi na rosnącą liczbą zakażeń. Jednak powinna ona uwzględniać specyfikę danego kierunku kształcenia – mówi Łukasz Porycki wicemarszałek województwa lubuskiego.

Styczeń i luty to na uczelniach czas sesji egzaminacyjnej. Ta również, ze względów bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, zostanie przeprowadzona na zielonogórskiej uczelni na odległość. Jedynie w uzasadnionych przypadkach dziekan może pozwolić na egzaminy w formie stacjonarnej. Podobnie będzie z obroną prac dyplomowych– czytamy w komunikacie rektora.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content