Marszałek Elżbieta Anna Polak: Nie złożyliśmy broni

Elżbieta Anna Polak marszałek woj. lubuskiego
O przygotowaniach do nowej perspektywy, sytuacji gospodarczej regionu, planach inwestycyjnych marszałek Elżbieta Anna Polak mówi w obszernym wywiadzie dla Portalu Samorządowego.

– Z marszałek woj. lubuskiego Elżbietą Anną Polak porozmawialiśmy m.in. na temat przygotowań do uruchomienia środków unijnych w ramach nowej perspektywy finansowej, o sytuacji gospodarczej tego regionu i etapie rozwoju, na którym się znajduje, a także o planach inwestycyjnych na najbliższą przyszłość i oczekiwaniach wobec Programu Inwestycji Strategicznych – czytamy na portalsamorządowy.pl

  • Nie złożyliśmy broni i wciąż walczymy o zwiększenie alokacji dla regionu lubuskiego. Złożyliśmy oficjalny protest do Komisji Europejskiej, wspólnie z województwami zachodniopomorskim i kujawsko-pomorskim – mówi Elżbieta Anna Polak.
  • Marszałek obawia się, że środki w ramach Funduszu Polski Ład są rozdzielane według klucza politycznego. – Bo jak można rzetelnie, merytorycznie ocenić wniosek inwestycyjny o długości SMS? – komentuje.
  • Zdaniem marszałek Polak w mniejszym regionie łatwiej o dobrą komunikację – zarówno społeczną, jak i transportową, dzięki czemu lubuski samorząd jest przewidywalny i skuteczny.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content