Pracujący obcokrajowcy są dziś na wagę złota

Obcokrajowcy "ratują" nasz rynek pracy. Fot. pixabay
To już nie śmieciówki i praca na czarno! Wiecie, że aż 40 proc. umów z obcokrajowcami w Polsce to już umowy o pracę na czas nieokreślony? 
Nastał czas pracownika i z powodu braku rąk do pracy pracodawcom opłaca się oferować im stabilne formy zatrudnienia. Co ważne, to już nie tylko pracownicy fizyczni, ale coraz częściej także wykwalifikowani specjaliści różnych sektorów, np. lekarze, stomatolodzy, kierownicy i liderzy.
W ostatnim czasie zmieniły się też przepisy dotyczące zatrudniania pracowników z zagranicy. Chodzi o legalność i godne warunki pracy.
Między innymi na rzecz poprawy tych warunków realizowany jest w Polsce projekt “MIGRIGHT”. Jego koordynatorem jest Federacja Przedsiębiorców Polskich.
Więcej o tym w rozmowie z ekspertem prawa pracy FPP, dr hab. Grażyną Spytek – Bandurską, która odpowiada za projekt.
 
Cała rozmowa:

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

W ten weekend świętował Park Mużakowski

– Park Mużakowski to nasza perełka, ale też modelowy przykład polsko-niemieckiej współpracy – powiedział wicemarszałek lubuski Sebastian Ciemnoczołowski, wsiadając do pociągu zmierzającego w kierunku Łęknicy.

Więcej pieniędzy na nowe żłobki

Środki z Krajowego Planu Odbudowy (KPO) pozwoliły obecnemu rządowi zwiększyć kwotę na program „Aktywny Maluch” aż o 1 mld zł. – W sumie mamy na

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content