Szpital w Nowej Soli otrzymał dary od… joannitów

Transport darów szwajcarskich joannitów
Zakon Szpitalników Świętego Jana wykazuje się wielkim zaangażowaniem na rzecz województwa lubuskiego i wspiera nasz region przez aktywność charytatywną. Tym razem pomógł nowosolskiej lecznicy.

Szpital w Nowej Soli  otrzymał kolejne dary  od Komandorii Zakonu Joannitów w Szwajcarii. Wśród darów znalazły się meble – stoliki nocne, stoliki drewniane, 30 łóżek rehabilitacyjnych, stoliki przyłóżkowe, rolatory, fotele na kółkach i szafki. Była to kolejna dostawa darów medycznych do naszego regionu.

Dary od joannitów

Zakon Joannitów ze Szwajcarii wspiera region lubuski szpital już od kilku lat. Do tej pory przekazał setki różnego rodzaju sprzętów i mebli. W latach 2018 – 2021 Województwo Lubuskie otrzymało ponad 700 elektrycznych łóżek szpitalnych, wyposażenie szpitalne i wyposażenie biurowe.

Na długiej liście darów znalazły się m.in: elektryczne łóżka szpitalne, wózki inwalidzkie, rolatory, ubrania, fotele, szpitalne wyposażenie meblowe. Ze wsparcia Komandorii Zakonu Joannitów
w Szwajcarii skorzystał także szpital w Zielonej Górze, szpital w Międzyrzeczu, Nowy Szpital
w Szprotawie.

Dostawa darów to wynik współpracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego z Komandorią Zakonu Joannitów w Szwajcarii.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content