„Kulturalne” walentynki

Na zdjęciu ksiązką, której strony układają się w serce. Na książce leży kwiat.
Co na walentynki przygotowały teatry i filharmonie? Fot. www.pixabay.pl
Kalendarzowo św. Walenty zapuka do drzwi w poniedziałek, ale nie jest tajemnicą, że większość imprez walentynkowych odbędzie się już w najbliższy weekend. Czas we dwoje można spędzić na wiele sposobów. My sprawdziliśmy, co na te okazję szykują lubuskie instytucje kultury.

W Zielonej Górze swoją propozycję przygotował Lubuski Teatr. Jeśli chcesz się wzruszyć, zabierz drugą połówkę na spektakl „To wiem na pewno”. To opowieść o trudnych, ale ważnych więzach rodzinnych. Lżejszy klimat poczujecie na „Związku otwartym”. W tym przedstawieniu nie zabraknie humoru. Szybko przekonacie się też, że przysłowiowe skarpetki na podłodze oraz niewyrzucone śmieci to wcale nie największe problemy, jakie funduje życie we dwoje. Spektakle zaplanowano zarówno na sobotę, jak i niedzielę.

Miłość wyrażona za pomocą nut – to z kolei propozycja Filharmonii Zielonogórskiej. Tu zdecydować możesz się na koncert w kameralnym gronie lub spektakularny występ Orkiestry Symfonicznej FZ. Zresztą muzycznie da się bawić nie tylko w Zielonej Górze. Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej pokaże, jak wygląda „MIŁOŚĆ I OPERA…”. Jeśli weekend nie będzie jednak dogodnym terminem, gorzowscy filharmonicy zapraszają także w poniedziałek, 14 lutego na koncert kameralny „MIŁOŚĆ OPISANA DŹWIĘKIEM”.

Zostańmy jeszcze na północy regionu, gdzie udamy się do Teatru im. J. Osterwy. Od piątku do niedzieli będzie tu grane przedstawienie „1980-ty”. To opowiadanie stare  jak  świat, odkrywające znaczenie słów miłość i wierność, której tłem będzie historia „Solidarności” z tamtych lat. Na niektóre wydarzenie nie zostało wiele miejsc, a więc warto już dziś zadbać o bilety na walentynki.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Pieniądze

Pieniądze dla samorządów na nowych zasadach

Prostsze i bardziej obiektywne finansowanie samorządów z podatków obywateli, przy jednoczesnym wzroście dochodów – to zakłada projekt nowej ustawy, która od stycznia 2025 miałaby zastąpić

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content