LOT odwołał samoloty na Ukrainę

Osoby z bagażami wsiadają do samolotu
LOT odwołał loty do Kijowa, Odessy i Lwowa Fot. Łukasz Wawer
Agresja Rosji na Ukrainę wywołała natychmiastową reakcję Polskich Linii Lotniczych LOT. Polski przewoźnik odwołał loty do Lwowa, Kijowa i Odessy. Dotyczy to także połączeń z lotniska w Babimoście.

W nocy ze środy na czwartek doszło do rosyjskiej inwazji na Ukrainę. W związku z agresją wydano NOTAM, czyli informację dla statków powietrznych. Operacyjna notatka dotyczy zamknięcia ukraińskiej przestrzeni powietrznej dla lotów cywilnych. O niebezpieczeństwie donoszą poza tym europejskie agencje, sugerujące zachowanie szczególnej ostrożności w promieniu niespełna 200 km od granicy ukraińsko-białoruskiej oraz ukraińsko-rosyjskiej.

Jednocześnie Polska Agencja Żeglugi Powietrznej odniosła się do sytuacji w Polsce. Poinformowała, że bezpieczeństwo w polskiej przestrzeni powietrznej jest zapewnione. Zaplecze techniczne i operacyjne lotów ma funkcjonować normalnie.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

KS Dozamet uzbroił się na wiosnę (FOTO)

Lider zielonogórskiej okręgówki, nowosolski KS Dozamet, postanowił wejść w piłkarską wiosnę mocnym uderzeniem. Nie było to jednak wydarzenie boiskowe – na konferencji prasowej zaprezentowano bowiem

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content