LOT odwołał samoloty na Ukrainę

Osoby z bagażami wsiadają do samolotu
LOT odwołał loty do Kijowa, Odessy i Lwowa Fot. Łukasz Wawer
Agresja Rosji na Ukrainę wywołała natychmiastową reakcję Polskich Linii Lotniczych LOT. Polski przewoźnik odwołał loty do Lwowa, Kijowa i Odessy. Dotyczy to także połączeń z lotniska w Babimoście.

W nocy ze środy na czwartek doszło do rosyjskiej inwazji na Ukrainę. W związku z agresją wydano NOTAM, czyli informację dla statków powietrznych. Operacyjna notatka dotyczy zamknięcia ukraińskiej przestrzeni powietrznej dla lotów cywilnych. O niebezpieczeństwie donoszą poza tym europejskie agencje, sugerujące zachowanie szczególnej ostrożności w promieniu niespełna 200 km od granicy ukraińsko-białoruskiej oraz ukraińsko-rosyjskiej.

Jednocześnie Polska Agencja Żeglugi Powietrznej odniosła się do sytuacji w Polsce. Poinformowała, że bezpieczeństwo w polskiej przestrzeni powietrznej jest zapewnione. Zaplecze techniczne i operacyjne lotów ma funkcjonować normalnie.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Czy Łagów doczeka się sali kinowej?

– Ta gmina zasługuje na taką inwestycję – mówi wicemarszałek Grzegorz Potęga zapraszając na 53. Lubuskie Lato Filmowe. – To paradoks, że tak wyjątkowe miejsce,

Prezydent Gorzowa Wlkp. z absolutorium (FOTO)

Prezydent Gorzowa Wielkopolskiego Jacek Wójcicki podczas sesji Rady Miasta 18 czerwca otrzymał absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu Miasta. Za udzieleniem absolutorium głosowało 17 radnych, czterech

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content