Zielona Góra. Rusza nowa inwestycja w Szpitalu Uniwersyteckim

Fot. FB Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze
Szpital Uniwersytecki zapowiadał nową dużą inwestycję i kilka dni temu buldożery i koparki wjechały na plac budowy. Właśnie wyburzają łącznik, w którego miejscu powstanie nowy OIOM i okulistyka.

– Mamy świadomość, że intensywna opieka jest naszą piętą achillesową. Dlatego musi być zreorganizowana i wybudowana na bardzo nowoczesnym poziomie. To gwarancja prowadzenia dobrych i wysokospecjalistycznych zabiegów, które już dzisiaj realizujemy. – mówił prezes szpitala dr Marek Działoszyński na konferencji w październiku podczas podpisywania umowy z wykonawcą.

Wykonawcą zadania jest firma Berger Bau Polska sp. z o.o. z Wrocławia, a cała inwestycja pochłonie 26 575 362,50 zł, w tym dofinansowanie ze środków unijnych to kwota 21 639 751,93 zł, a z budżetu państwa  – 4 548 086,94 zł.

Dzięki nowemu budynkowi oddziały Anestezjologii i Intensywnej Terapii, a także Okulistyki zwiększą ilość łóżek. Ponadto poprawią się warunki lokalowe oddziału. W październiku zadowolenia nie kryła marszałek Elżbieta Anna Polak

– To jedno z najważniejszych przedsięwzięć szpitala. Bez oddziału intensywnej terapii nic nie działa, a w lecznicy znajduje się przecież jedyne w województwie centrum urazowe – zauważyła. – Musimy wykonać tę modernizację nie tylko po to, aby sprostać standardom europejskim, ale przede wszystkim, aby poprawić dostępność pacjentów do leczenia – podkreślała.

Inwestycja powoduje utrudnienia w ruchu na terenie szpitala. Istnieje teraz konieczność obejścia szpitala za budynkiem administracji A1 – choć jak informuje szpital trochę udało się poprawić. Teraz z ul. Wazów przez ul. Krótką możemy przejść na teren szpitala, bo został usunięty jeden z fragmentów ogrodzenia.

(Źródło: Radosław Sujak, http://wlubuskie.pl)

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Magdalena Podhajecka

Po co nam kultura? [KOMENTARZ]

Latem kwitną nie tylko ogródki, ale i kultura. Kibicujemy naszym na igrzyskach olimpijskich, świętujemy dożynki czy delektujemy się muzyką pod gołym niebem. Ale po co

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content