Marszałek województwa lubuskiego potępia agresję na Ukrainę. Lubuskie parlamentarzystki: – To wojna z Europą. (KOMENTARZE)

Ukriane. Kijów. fot. REUTERS/Valentyn Ogirenko
fot. REUTERS/Valentyn Ogirenko
– To wojna nie z Ukrainą, ale z całą Europą – komentuje posłanka Krystyna Sibińska. – Pamiętajmy że nie jest to konflikt lokalny – tu chodzi o bezpieczeństwo całej Europy – dodaje posłanka Katarzyna Osos. Potępienie rosyjskiej agresji wyraziła już marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Anna Polak.

Atak Rosji Putina na Ukrainę ma ogromne konsekwencje dla Polski.

-Mimo wysiłków wspólnoty międzynarodowej, Ukraina padła ofiarą brutalnej, niesprowokowanej i nieusprawiedliwionej rosyjskiej napaści. Współdziałamy z naszymi sojusznikami z NATO oraz UE, wspólnie odpowiemy na rosyjską brutalną agresję i nie pozostawimy Ukrainy bez wsparcia” – napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

Głos w sprawie wojny w Ukrainie zabierają również lubuscy parlamentarzyści i marszałek województwa lubuskiego.

Elżbieta Anna Polak, marszałek woj. lubuskiego:

-Ukraina nie może zostać sama. Świat nie może milczeć, musi podjąć natychmiast zdecydowane działania i zablokować politycznie i ekonomicznie Rosję. Stanowczo potępiam niczym nieuzasadnioną agresję Federacji Rosyjskiej wobec wolnego kraju Ukrainy. Doprowadzenie do zaostrzenia sytuacji politycznej i militarnej na granicy Ukrainy to porażka naszej współczesnej cywilizacji. Nikt nie ma prawa narzucać Ukrainie swojej woli, decyzje o losie Ukrainy mogą podejmować jedynie wolni obywatele tego kraju. Jako kobieta i matka jestem zwyczajnie po ludzku przerażona, przyszłość naszego wspólnego domu Europy, nie może zależeć od rozkazu jednego człowieka. W Ukrainie mamy przyjaciół, regiony partnerskie, w tej godzinie próby mogą na nas liczyć. W Lubuskiem jesteśmy solidarni z obywatelami Ukrainy.

Krystyna Sibińska, posłanka Koalicji Obywatelskiej:

-To wojna nie z Ukrainą, ale z całą Europą. Dramatyczne informacje od naszego wschodniego sąsiada są największym od dziesięcioleci zagrożeniem dla bezpieczeństwa Polski i Zachodu. Putin już się nie zatrzyma, następnym krokiem będą państwa bałtyckie lub my. Bądźmy zjednoczeni w Polsce, NATO musi powstrzymać agresora. Bądźmy solidarni z Ukrainą!

Katarzyna Osos, posłanka Koalicji Obywatelskiej:

-Bez wątpienia mamy do czynienia z bezprecedensowym atakiem na niepodległe Państwo. Putinowska Rosja zaatakowała Ukrainę z każdego kierunku – z powietrza, na wodzie i na lądzie – także trzeba jasno powiedzieć ze to jest wojna ! Europa i świat musi podjąć wszelkie działania które powstrzymają Putina. Należy zastosować najsurowsze sankcje. Pamiętajmy ze nie jest to tylko konflikt lokalny – tu chodzi o bezpieczeństwo całej Europy.  Jeżeli Europa i wolny świat stanowczo nie zareaguje to Putin zrealizuje krok po kroku swój cel. A wówczas system bezpieczeństwa w Europie zostanie z całą pewnością przebudowany. Jeżeli chcemy być częścią zachodu, częścią wolnego świata musimy dziś być z Ukrainą i powstrzymać Putina.

Sebastian Ciemnoczołowski, radny województwa lubuskiego:

– A jednak wojna w centrum Europy, blisko polskiej granicy… Co musi majaczyć w głowie takiego człowieka, który po 80. latach robi to, co wcale nie groteskowy malarz pokojowy z Austrii… Wszystko jest już w tych czasach możliwe… a u nas wariactwo tłustego czwartku. Pomyślcie co na Ukrainie…

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content