Lubuskie zawiesza współpracę z partnerskimi obwodami w Rosji i Białorusi

Lubuskie dołączyło do 300 samorządów w Polsce, które w reakcji na agresję Rosji na Ukrainę, zawieszają współpracę partnerską z obwodami w Rosji i Białorusi. Zarząd Województwa Lubuskiego podjął decyzję o zawieszeniu wykonywania umowy o współpracy międzyregionalnej z białoruskim Obwodem Homelskim oraz rosyjskimi obwodami: Pskowskim i Wołogodzkim.

Jak informuje Portal Samorządowy, współpracę z partnerskimi miastami rosyjskimi i białoruskimi zawieszają samorządowcy zrzeszeni w Ruchu Samorządowym „Tak! Dla Polski”. Do tego ruchu należy ponad 300 przedstawicieli samorządów.

Lubuskie z Obwodem Homelskim umowę o współpracy międzyregionalnej podpisało 7 grudnia 2007 r., porozumienie o współpracy z Obwodem Pskowskim – 16 stycznia 2002 r., a umowę o współpracy z Obwodem Wołogodzkim – 2 czerwca 2011 r.

“Zarząd Województwa Lubuskiego w sposób zdecydowany i jednoznaczny potępia bezprawną i niczym nieuzasadnioną agresję wojsk rosyjskich na niezawisły Naród Ukraiński. Haniebny atak rosyjskiego agresora na Niepodległą Ukrainę, wyprowadzony z terytorium Republiki Białoruś, zbrodnie popełniane na narodzie ukraińskim przez rosyjską armię wspieraną przez państwo białoruskie uniemożliwiają współpracę Województwa Lubuskiego z organami państwa i samorządu białoruskiego oraz rosyjskiego.” – czytamy w oficjalnym komunikacie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content