Dofinansowanie dla hali sportowej w Gorzowie jest niezagrożone (WIDEO)

Hala sportowo-widowiskowa w Gorzowie Wlkp.
Zarząd województwa przyznał już 2 mln zł dofinansowania na budowę hali.

Pieniądze na budowę hali w Gorzowie Wlkp. trafią do miasta zgodnie z umową. Marszałek Elżbieta Anna Polak odniosła się do zarzutów, dotyczących nieprzekazania dotacji umówionej na 2022 r. Jak podkreśliła zarząd województwa przyjął już odpowiednie ustalenia w tej sprawie, ale zgodnie z przepisami uchwałę o 2 mln zł dofinansowania musi przegłosować jeszcze sejmik. Radni województwa sprawą zajmą się 4 kwietnia.

Hala w Gorzowie to długo wyczekiwana inwestycja

Przez jednych określana marzeniem, przez innych niezbędną inwestycją dla rozwoju gorzowskiego sportu – niezależnie od nazewnictwa faktem pozostaje, że hala sportowo-widowiskowa ma dla miasta kluczowe znaczenie. Budowa obiektu symbolicznie wystartowała w maju 2021 r. i do tej pory projekt toczyła się swoim tempem. Temat na pierwsze strony gazet powrócił jednak w ostatnich dniach. Radny Gorzowa Wlkp. Tomasz Rafalski w wywiadzie dla Radia Zachód zarzucił marszałek nieprzekazanie ustalonej wcześniej dotacji.

W rozmowie z Lubuskim Centrum Informacyjnym marszałek Elżbieta Anna Polak przekonywała, że ze zdziwieniem przyjęła komentarze pojawiające się w przestrzeni publicznej. – Podczas ostatniego pobytu w Gorzowie rozmawiałem na ten temat z prezydentem Jackiem Wójcickim. Były problemy z interpretacją przez Regionalną Izbę Obrachunkową transferu tych środków, ale zostały rozwiązane – powiedziała nam marszałek.

Przypomnijmy, że zarząd województwa w ostatnich dniach przyznał hali 2 mln zł dofinansowania. – To na razie projekt uchwały sejmiku. Dokument pod obrady trafi podczas najbliższego posiedzenia, czyli 4 kwietnia – mówi Elżbieta Anna Polak.

– Realizacja budżetu wiąże się z określonymi przepisami, ale wszelkie formalne wymogi zostały już w sprawie dotacji na budowę hali spełnione. Słowa się dotrzymuje i samorząd wojewódzki to robi – zapewnia Mirosław Marcinkiewicz, mieszkaniec Gorzowa Wlkp. i wiceprzewodniczący sejmiku województwa.

Jak będzie wyglądać hala sportowo-widowiskowa?

Hala powstaje w sąsiedztwie centrum sportowego „Słowianka”. Ma spełniać międzynarodowe kryteria, dzięki czemu będzie mogła gościć międzypaństwowe turnieje koszykarskie, siatkarskie, futsalowe, czy też w piłkę ręczną. Każdy mecz obejrzy nawet 5 tys. widzów. Obiekt zostanie przystosowany także do organizacji koncertów i targów. To jedna z najważniejszych i największych inwestycji prowadzonych na północy województwa lubuskiego.

Plan hali ma być spójny z już istniejącym kompleksem, ulokowanym przy ul. Słowiańskiej, gdzie w tzw. „Słowiance” mieszą się baseny, sztuczne lodowisko i kręgielnia. Nowa hala widowiskowo-sportowa według pierwotnych założeń ma być gotowa w 2023 r.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content