Dziękujemy! Lekarze wyróżnieni za walkę z pandemią [WIDEO, GALERIA]

Wręczenie podziękowań dla lekarzy za walkę z pandemią
Wyróżnienia wręczono podczas konferencji w Muzeum Ziemi Lubuskiej Fot. Łukasz Wawer
Twierdzą, że największą nagrodą są wyleczeni pacjenci. Mowa o lekarzach, którzy dzisiaj w Muzeum Ziemi Lubuskiej odebrali z rąk marszałek Elżbiety Anny Polak podziękowania za ciężką pracę w pandemii. Wyróżniono medyków z całego regionu.

–  Odbieram te podziękowania nie osobiście, ale jako podziękowania dla całego zespołu. Ostatnie dwa lata pokazały, że to nie jednostki, lecz zespoły wygrywają i decydują o sukcesie. Miło, że ktoś głośno mówi dziękuję – przekonuje Szymon Michniewicz, szef SOR-u w zielonogórskim szpitalu.

– Nie wiem, czy to koniec pandemii, ale po kolejnej fali jest bardzo dobry czas, aby podziękować bohaterom lubuskiej ochrony zdrowia, którzy walczyli na pierwszej linii frontu. Dzięki nim czuliśmy się bezpiecznie. Samorząd województwa bardzo wspierał medyków – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak.

Trud lekarzy było widać na każdym kroku

Wiele ciepłych słów do lekarz skierowali dzisiaj szefowie największych lubuskich szpitali. – Byli ofiarni i dyspozycyjni w trudnym czasie. Na początku nie było wiadomo, z czym do końca się mierzymy, jak to leczyć, w jaki sposób się chronić. Medycy przyjęli wyzwanie i odpowiedzieli na apel – dziękował Marek Działoszyński, prezes Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze.

– To był wielki wysiłek personelu medycznego, technicznego, administracyjnego. Jestem bardzo wdzięczny pracownikom, że potrafili odnaleźć się w tej niesłychanie trudnej sytuacji. Mam satysfakcję, bo udało się pomóc dużej liczbie pacjentów zakażonych koronawirusem – wtórował Jerzy Ostrouch, szef lecznicy w Gorzowie Wielkopolskim.

Od początku pandemii tylko przez szpitale w Zielonej Górze oraz Gorzowie Wielkopolskim przeszło kilkanaście tysięcy pacjentów zarażonych koronawirusem. Mowa tu o najcięższych przypadkach, które wymagały hospitalizacji. Odpowiednia organizacja pracy pomogła wyleczyć zdecydowaną większość z nich. Wystarczy spojrzeć na dane zielonogórskiej placówki. Od początku epidemii zielonogórski szpital leczył ponad 4,5 tys. osób, 80 proc. z nich zostało uratowanych.

Wideo-relacja z wydarzenia:

Marszałek inwestuje w rozwój mniejszych szpitali

Wydarzenie, na którym wręczono podziękowania dla lekarzy, poprzedziła konferencja prasowa. Podczas niej przekazano dobre informacje o pieniądzach dla Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze. – Przygotowujemy duży projekt realizacji parku przy centrum. Poza tym zarząd województwa postanowił przeznaczyć  milion złotych na niezbędne inwestycje, które zapewnią bezpieczeństwo leczenia w obiekcie – tłumaczyła marszałek Elżbieta Anna Polak.

– Dziękujemy za wsparcie i planowane inwestycje. Za ten milion chcemy zrobić m.in. wentylację na strychu, bo to jest stary, zabytkowy budynek. Poza tym przepisy przeciwpożarowe wymuszają poszerzenie korytarzy – wylicza Andrzej Żywień, dyrektor Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze.

Przypomnijmy, że centrum zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń zdrowia psychicznego.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

W ten weekend świętował Park Mużakowski

– Park Mużakowski to nasza perełka, ale też modelowy przykład polsko-niemieckiej współpracy – powiedział wicemarszałek lubuski Sebastian Ciemnoczołowski, wsiadając do pociągu zmierzającego w kierunku Łęknicy.

Więcej pieniędzy na nowe żłobki

Środki z Krajowego Planu Odbudowy (KPO) pozwoliły obecnemu rządowi zwiększyć kwotę na program „Aktywny Maluch” aż o 1 mld zł. – W sumie mamy na

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content