Zaszyfrują dane za… prawie 5 mln zł [WIDEO]

Podpisanie umowy z firmą Multisoft.
Inwesytcja jest warta prawie 5 mln zł Fot. Łukasz Wawer
Firma Multisoft oferuje innowacyjne systemy związane z zarządzaniem ruchem powietrznym. Teraz oferta firma poszerzy się o kolejne nowoczesne programy do szyfrowania danych.  – Cieszymy się, że są wśród lubuskich przedsiębiorców firmy, które mają wielki potencjał innowacyjny – mówił  członek zarządu Marcin Jabłoński podczas podpisania umowy na dofinansowanie inwestycji. W sumie projekt jest wart blisko 5 mln zł.

Multisoft ma w planach wypuszczenie na rynek systemów do szyfrowania treści. Jak przekonuje szefostwo firmy, mówimy o innowacji na skalę światową. – Tworzymy urządzenia do nagrywania monitorów kontrolerów lotów w przemyśle cywilnym, a projekt pozwoli robić to dla wojska. Prace potrwają 12 do 18 miesięcy. Więcej nie mogę powiedzieć – tłumaczy Adrian Tomaszuk, prezes Multisoftu.

– To nowoczesny produkt cyfrowy, związany z bezpieczeństwem danych. Będzie poświęcony temu, abyśmy mogli bezpiecznie się komunikować. Z wielką przyjemnością wspieramy projekty, które podejmują się takich zagadnień. Liczę, że podniesie to poziom cyberbezpieczeństwa – przekonuje Marcin Jabłoński.

Samorządowiec podkreślił także, że to już kolejna tego typu umowa podpisana przez urząd marszałkowski. – W ramach wsparcia dla przedsiębiorców podpisaliśmy ponad 200 dotacji na setki milionów złotych – zapewnia Marcin Jabłoński.

Projekt Multisoftu kosztuje prawie 5 mln zł, ale spora część tej kwoty będzie pochodziła z unijnej dotacji. Wsparcie UE wyniesie niespełna 2,3 mln zł. – Pieniądze z dotacji  przyśpieszą realizację projektu co najmniej o kilka lat – podsumowuje Adrian Tomaszuk.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo:

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

konferencja współpracy teatrów

Teatr i teatr, Zielona Góra i Cottbus

W czwartek, 17 lipca 2024, dyrektor Robert Czechowski oraz dyrektor i reżyser Reinhart Drogla uścisnęli dłonie, oficjalnie przypieczętowując porozumienie o artystycznej współpracy. Lubuski Teatr w

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content