Takich warunków można zazdrościć! W Babimoście powstanie nowa hala sportowa (WIDEO)

Na pierwszym planie wychowankowie ośrodka wychowawczego w Babimoście. W tle budynek internatu.
Hala powstanie przy budynku internatu w otoczeniu zewnętrznej infrastruktury sportowej. Fot. Łukasz Wawer
Od wielu lat systematycznie zmienia się oblicze Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Babimoście. Udało się tu stworzyć bogatą bazę sportową na świeżym powietrzu oraz nowoczesny internat i szkołę. Teraz placówka zyska nową halę za 6 mln zł.
Więcej niż szkoła

W ośrodku może przebywać ok. 70 wychowanków. Kilkudziesięciu z nich przyglądało się dziś podpisaniu umowy na budowę hali sportowej i symbolicznemu wbiciu łopaty. Nowy obiekt będzie kosztował  6 mln zł. Jego budowa stała się możliwa dzięki decyzjom samorządu województwa.

– Od 15 lat trwały starania o budowę tej hali, aby młodzież w okresie zimowym mogła rozładować energię, która się w niej kumuluje. Bardzo się cieszę, że za 13 miesięcy powstanie nowa sala, która będzie służyła wielu pokoleniom wychowanków – cieszył się wicemarszałek Łukasz Porycki.

Radości nie krył również dyrektor ośrodka w Babimoście. – Inwestycja ułatwi realizowanie dodatkowych i podstawowych założeń programowych. To historyczne wydarzenie, które przysporzy młodzieży oraz nauczycielom wiele możliwości – przekonuje Witold Szuster.

W przypadku obiektów takich jak Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy tego typu inwestycje nabierają szczególnego znaczenia. Wszystko ze względu na charakter i rolę szkoły. Na co dzień zajmuje się ona resocjalizacją młodych chłopców z całego kraju, których do placówki kieruje sąd. To w tym miejscu młodzież w wieku 13-18 lat próbuje nauczyć się samodzielnego życia w społeczeństwie. – Hala będzie kolejnym krokiem, ułatwiającym uspołecznienie naszych wychowanków – mówi Witold Szuster.

Symboliczne wbicie łopaty pod budowę hali sportowej Fot. Łukasz Wawer

Inwestycja będzie gotowa w 2023 roku

Obiekt będzie budynkiem wolnostojącym o kilku kondygnacjach. Na parterze umiejscowiono salę oraz zaplecze socjalno-techniczne. Na piętrze zostanie zbudowana siłowania.- To nowoczesny obiekt o wielu zaletach. Hala sportowa może być wykorzystywana nie tylko do zajęć pozalekcyjnych, ale także organizacji imprez okolicznościowych – uważa wicemarszałek Łukasz Porycki.

Za budowę hali odpowiada firma MAT-BUD. – Jesteśmy przygotowani do rozpoczęcia prac, mamy już niezbędną kadrę. Od poniedziałku zaczynamy roboty. Z pewnością damy radę – zapewnia Piotr Mickiewicz, szef przedsiębiorstwa MAT-BUD.

Według założeń budowa hali ma się zakończyć za 13 miesięcy, czyli około połowy 2023 r.

Zapraszamy na materiał wideo:

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content