I Gorzowska Spartakiada Paraolimpijska

To wydarzenie, które pewnie na stałe zagości w sportowym kalendarzu regionu lubuskiego. W piątek 13 maja startuje Gorzowska Spartakiada Paraolimpijska organizowana przez Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych “START” oraz Gorzowską Filię AWF. Zadanie jest dofinansowane z budżetu samorządu województwa lubuskiego.

Spartakiada obejmuje szeroki zakres rywalizacji sportowej w dyscyplinach, takich jak: koszykówka na wózkach, siatkówka na siedząco, pchnięcie kulą ze specjalnej platformy, lekkoatletyka, pływanie, łucznictwo, strzelectwo sportowe, tenis stołowy, szachy, paraboccia, paraciężary.


Gorzowska Filia AWF aktywnie wspiera i włącza się w działania związane z wydarzeniem i organizuje dla nauczycieli wychowania fizycznego i pedagogów szkolnych konferencję naukowo-metodyczną „Sport Osób Niepełnosprawnych”.


W ramach imprezy zorganizowano wystawę prac konkursu plastycznego pt. „Sport Daje Wolność”. W programie przewidziane są występy artystyczne, odznaczenia dla zasłużonych oraz atrakcje dla dzieci.
Spartakiada zakończy się 15 maja w niedzielę Gorzowskim Piknikiem Paraolimpijskim.

Sylwia Sinkowska, Biuro LCI w Gorzowie Wlkp.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content