Takie cuda tylko w Muzeum Browarnictwa [WIDEO]

Fot. LCI
Chcesz komputerowo skomponować swój własny smak piwa?Nic prostszego! Takie multimedialne nowinki tylko w Lubuskim Muzeum Browarnictwa w Witnicy.

To połączenie historii i tradycji z nowinkami technicznymi. Wszystko dzięki funduszom europejskim. Na trzech piętrach muzeum dowiesz się wszystkiego o początkach witnickiego browaru. Można także zobaczyć eksponaty z ponad pięćdziesięciu innych działających w Polsce i Niemczech w XIX i XX wieku. Dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 udało się zmodernizować budynek byłej słodowni, która działała do 1999 roku. Kiedyś produkowało się tu słód jęczmienny. Teraz jest to miejsce krzewienia tradycji przy jedynym działającym w Lubuskiem browarze.

Wartość projektu to 3,5 mln zł a dofinansowanie wyniosło ponad 3 mln. – Bez tych środków nie udałoby nam się udźwignąć tej inwestycji, a jako jedyny browar w regionie spoczywa na nas ta misja krzewienia kultury browarnictwa – mówi prezes Browaru Zdzisław Czyrka.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo:

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Magdalena Podhajecka

Po co nam kultura? [KOMENTARZ]

Latem kwitną nie tylko ogródki, ale i kultura. Kibicujemy naszym na igrzyskach olimpijskich, świętujemy dożynki czy delektujemy się muzyką pod gołym niebem. Ale po co

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content