Dziś Dzień Matki. Takie są uroki macierzyństwa (WIDEO)

Marta Krupa, Fundacja Today Tomorrow Together - Dzisiaj Jutro Razem
Jest mamą, pracuje i prowadzi fundacje. Pomaga innym rodzicom radzić sobie w relacji rodzic – dziecko. W obecnych czasach jest z tym coraz trudniej. Jaki jest przepis na sukces? Gościem Lubuskiego Centrum Informacyjnego w tym szczególnym dniu jest Marta Krupa, prezeska Fundacji – Today Tomorrow Together – Dzisiaj Jutro Razem z Gorzowa Wlkp.

– Trzeba znaleźć czas dla siebie. Nie zapominać o tym co sprawa nam przyjemność. W relacjach matka – dziecko? Nie wstydzić się przyznać do własnych złych emocji i próbować od nowa zakochać się w naszym dziecku, mimo tego, że czasami zachowuje się nie tak, jakbyśmy tego oczekiwali – mówi Marta Krupa.

Brak autentycznej relacji w domu to dziś problem wielu rodziców. To i wiele innych czynników składa się potem na poważne problemy z psychiką dziecka.

Marta Krupa organizuje konferencje i warsztaty dla rodziców, pedagogów i psychologów. – Dziecko to nie nasza własność. Jak to określam, że ono jest na “wypożyczeniu”. Oddajemy je światu z bagażem doświadczeń. Musimy dać dziecku możliwości wybrania własnej drogi, realizacji. Nasza pociecha ma swoją wrażliwość, hobby, pasję, my musimy dać szansę na rozwijanie tego, co w tej duszy gra. Nasi specjaliści radzą, by nie dać się opanować przez stereotypy, które są w naszej świadomości. Z dziada pradziada wszyscy zawsze przekazywali rady. My także w rozmowie z dzieckiem zawsze mamy jakąś w tyle głowy. Nie o to chodzi. Pomóżmy dziecku i wraz z dzieckiem znaleźć to jego rozwiązanie sytuacji. Satysfakcja gwarantowana – mówi nasz gość.

Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania rozmowy:

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content