Jak to jest z tą innowacyjnością? Odrabiamy straty (WIDEO)

Na zdjęciu Centrum Energetyki Odnawialnej Uniwersytetu Zielonogórskiego w Sulechowie. Fot. Lubuskie.pl

Czy Lubuskie rzeczywiście jest na szarym końcu pod względem innowacyjności? Mimo niektórych – krzywdzących dla Lubuskiego – zestawień, m.in. rankingu Indeks Millenium, specjaliści podkreślają, że wcale tak nie jest. Pod względem liczby patentów i nakładów na tę sferę przy niezbyt dużej liczbie ludności nie zajmujemy ostatnich miejsc. Odrabiamy straty.

Było forum, jest festiwal

W kontekście zakończonego I Lubuskiego Festiwalu Innowacyjności rozmawiamy z Justyną Kmietowicz, prezes Gorzowskiego Ośrodka Technologicznego. Wcześniej odbywały się także fora innowacji. W nowej perspektywie finansowej premiowane czyli punktowane wyżej będą partnerstwa świata nauki i biznesu w inteligentnych specjalizacjach: zielona gospodarka, zdrowie i jakość życia, innowacyjny przemysł. Już o ponad roku w ramach forum innowacji Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego pomaga je stworzyć. Na razie jest ich kilkanaście. W tym prężnie działające przy lubuskich uczelniach wyższych i ośrodkach technologicznych.

Inwestycja prawie GOT-owa

GOT zaprasza jeszcze przedsiębiorców zainteresowanych współpracą, bo razem można zdobyć skuteczniej unijne dotacje. – Jest jeszcze czas. Zapraszamy zainteresowane firmy do kontaktu. Razem możemy więcej. Mogą powstać projekty naukowo – badawcze, które przyczynią się do rozwoju regionu- mówi gość LCI Justyna Kmietowicz. W rozmowie także o planach ośrodka i o tym kiedy ruszy inkubator przedsiębiorczości na gorzowskim Zawarciu.

Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania rozmowy:

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

W ten weekend świętował Park Mużakowski

– Park Mużakowski to nasza perełka, ale też modelowy przykład polsko-niemieckiej współpracy – powiedział wicemarszałek lubuski Sebastian Ciemnoczołowski, wsiadając do pociągu zmierzającego w kierunku Łęknicy.

Więcej pieniędzy na nowe żłobki

Środki z Krajowego Planu Odbudowy (KPO) pozwoliły obecnemu rządowi zwiększyć kwotę na program „Aktywny Maluch” aż o 1 mld zł. – W sumie mamy na

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content