Hospicjum na Zaciszu zadba o godną jesień życia dla seniorów (WIDEO)

Umowę podpisują Marcin Jabłoński i Danuta Krojcig. Fot. Łukasz Wawer
Podpisano umowy na realizację projektu, który zadba o godną i dobrą jesień życia seniorów, czyli na realizację projektu pn. „Rozbudowa Ośrodka Integracji Społecznej – zakładu pielęgnacyjno-opiekuńczego o nowy budynek połączony łącznikiem z budynkiem istniejącym wraz z rozbudową parkingu i infrastruktury technicznej”. Inwestycję zrealizowano dzięki funduszom europejskim.

To kolejne wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego dla tej instytucji, popularnie zwanej „Hospicjum na Zaciszu” – działanie bardzo ważne, potrzebne i oczekiwane, co podkreślał członek zarządu województwa lubuskiego Marcin Jabłoński podczas uroczystości:

– Cieszę się, że ten ośrodek, będzie rozbudowywany – to kolejny etap finansowania z funduszy unijnych. Zaufany partner, wiemy o dokonaniach, mieliśmy okazję przyjrzeć się temu bardzo dokładnie, dlatego z taką gorliwością poszukiwaliśmy rozwiązania, żeby znaleźć dodatkowe pieniądze. Udało się znaleźć kolejne 2 200 000 złotych do dofinansowania projektu bardzo ambitnego, bo przekraczającego 6 milionów złotych – mówił Marcin Jabłoński, dodając, iż tego typu projekty cieszą się ogromną popularnością, ponieważ stale rośnie liczba osób, które potrzebują wsparcia ze względu na wykluczenie i różne ograniczenia.

W trakcie podpisywania umów wzruszenia nie kryła wiceprezes Ośrodka Integracji Społecznej, Danuta Krojcig:

– Pomoc medyczna, pomoc terapeutyczna dla seniorów – a tym się zajmujemy – to musi być spojrzenie z innej strony… Jestem bardzo wdzięczna za zaufanie, bo bez tego nie moglibyśmy funkcjonować; bez tych projektów, nie moglibyśmy pomagać drugiemu człowiekowi – mówiła wiceprezes. Danuta Krojcig zauważyła, że ten dzień jest tym piękniejszy, ponieważ jest to też Dzień Matki: – Dedykujemy to wszystkim mamom, bo to też jest trudna funkcja. Tym matkom, które były u nas, są i będą. Bardzo dziękujemy.

Głównym celem projektu jest poprawa dostępu do usług zdrowotnych mieszkańców Województwa Lubuskiego. Zakres inwestycji obejmuje wybudowanie nowego skrzydła budynku oraz zagospodarowanie terenu wokół niego. Realizacja inwestycji umożliwi zwiększenie ilości miejsc dla pacjentów wymagających całodobowej opieki do łącznej liczby 70 miejsc.

Zapraszamy do obejrzenia filmowej relacji z wydarzenia:

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content