Bezpieczeństwo na drodze na pierwszym planie (WIDEO)

W piątek Sławomir Kotylak, dyrektor departamentu infrastruktury i komunikacji urzędu marszałkowskiego oraz Jarosław Śliwiński, dyrektor gorzowskiego wojewódzkiego ośrodka ruchu drogowego, wręczyli odznaki honorowe „Zasłużony dla transportu Rzeczypospolitej Polskiej”. Wśród nagrodzonych znalazł się członek zarządu województwa Marcin Jabłoński.

Tym razem medale zawisły przede wszystkim na piersiach ludzi zajmujących się bezpieczeństwem ruchu drogowego, bo i Lubuskie szczyci się mianem jeśli nawet nie najbezpieczniejszego, to jednego z najbezpieczniejszych.

Jednym z odznaczonych był Marcin Jabłoński, członek zarządu województwa. Zazwyczaj rozmawiamy o budowie dróg, tym razem o bezpieczeństwie…

– To ten sam temat, bowiem budowa dróg, rozbudowa infrastruktury to kluczowy element również, gdy mówimy o bezpieczeństwie – uzasadnia marszałek Jabłoński. – Kluczowe są drogi, ale również dobra organizacja ruchu, kształcenie kierowców, oznakowanie, edukacja, sprawne administrowanie drogami. To spora liczba różnych instrumentów, którymi możemy operować na rzecz poprawy bezpieczeństwa. W regionie nam to wychodzi, zapewne dlatego, że potrafimy ze sobą współpracować. Miło mi, że zostałem dostrzeżony, jako osoba pracująca na rzecz tego systemu.

Inny z nagrodzonych, Mirosław Fossa, gorzowski egzaminator, stwierdził, że Lubuszanie są coraz lepszymi kierowcami. Po pierwsze za sprawą coraz większej świadomości społecznej, po drugie wyższego poziomu nauki jazdy, co wymusza chociażby konkurencja miedzy szkołami.

Przemysław Muszyński, naczelnik wydziału ruchu drogowego lubuskiej policji, dodał, że do używania miana najbezpieczniejszego regionu upoważnia nas chociażby statystyka.

– Mamy mniej wypadków, mniej osób ginie na drogach – dodaje policjant, kolejny z nagrodzonych. – Popatrzmy na ostatnie lata. Na początku lat 90. Ginęło u nas na drogach 180 osób rocznie. W minionym było to 70. To efekt bardzo dobrej pracy policjantów, ale również coraz lepszej infrastruktury. Wspieramy zarządców dróg, opiniujemy organizację ruchu…

„Zasłużony dla transportu Rzeczypospolitej Polskiej” to polskie odznaczenie resortowe w formie medalu, ustanowione 22 listopada 2000 roku przez Radę Ministrów jako zaszczytne honorowe wyróżnienie przeznaczone dla tych pracowników transportu, którzy szczególnie przyczynili się do osiągnięć i rozwoju tej dziedziny gospodarki narodowej. Oprócz wyżej wymienionych odznaczono:  Agnieszkę Dąbrowską, Lidię Szymkowiak, Marka Rogowskiego, Marka Głuszko.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content