O lubuskiej bazie sportowej i nowym programie dla uczniów zawodówek – wicemarszałek Łukasz Porycki

Wicemarszałek Łukasz Porycki był gościem programu Region Północ.

Program Lubuska Baza Sportowa cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Nic dziwnego, że gminy i powiaty tak chętnie korzystają z dotacji. W czasie inflacji i rosnących cen każda złotówka z zewnątrz do budżetu jest na wagę złota. O zainteresowaniu programem oraz o dotacjach na zabytki mówi na naszej antenie wicemarszałek województwa lubuskiego Łukasz Porycki.

Trwa intensywny objazd po gminach i powiatach w celu podpisywania umów na ten cel. – Program baza sportowa był poprzedzony dużą kampanią informacyjną i to odniosło skutek. Już we wrześniu przed planowaniem budżetu mówiliśmy włodarzom gmin i powiatów, że będzie taki program i mogli zaplanować zabezpieczenie kwoty na dołożenie do inwestycji po połowie. Tym razem także przymierzamy się do akcji informacyjnej na jesień, by samorządowcy wiedzieli na czym stoją przy planowaniu wydatków – mówi

Czas na zawodowców

W programie powiemy także o nowy programie dla zawodówek. Uczniowie tychże szkół od wrześni będą mogli uzyskać wsparcie samorządu województwa lubuskiego. Lubuscy Zawodowcy to nowy program. – Po wsparciu stypendiami dla uczniów szkół szkół ogólnokształcących i za wyniki w nauce, a także dla studentów, czas na zawodowców. Tego brakowało. Prowadziliśmy szerokie konsultacje z kadrą nauczycielską i przekierowaliśmy na ten cel środki w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego – mówi Łukasz Porycki.

Stadion i hala w budowie

W magazynie również o ważnych dla Gorzowa Wlkp. inwestycjach. Na ukończeniu jest już stadion lekkoatletyczny, który uzyskał wsparcie samorządu województwa lubuskiego w kwocie 1 mln 700 tys. zł. Do góry pną się także mury hali widowiskowo-sportowej. – Tutaj musieliśmy przekazać środki spółce, która buduje halę, dlatego od strony formalnej trochę to trwało. Wszystko zostało już przypieczętowane umową – zapewnia wicemarszałek województwa i komplementuje stadion. – To największa tego typu inwestycja w województwie lubuskim. Liczymy, że będzie miejscem wydarzeń o charakterze wojewódzkim, krajowym i międzynarodowym – dodaje.

Park po rewitalizacji

Z kamerą zajrzymy także do gorzowskiego Parku Wiosny Ludów. Dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 zyskał nowy blask. Są ławeczki, oświetlenie, nowe schody przy stawie, ścieżki pieszo rowerowe i plac zabaw. Staw w parku został odmulony. Mieszkańcy nie kryją zadowolenia z efektów, na które dość długo musieli poczekać.

Zapraszamy do obejrzenia Magazynu Region Północ:

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content